Rekordowa 3. Dziesiątka Babicka

W sobotę, 7 kwietnia w Starych Babicach odbyło się wydarzenie, które śmiało można nazwać sportowym świętem Gminy Stare Babice, czyli 3. Dziesiątka Babicka. W imprezie organizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice wzięło udział prawie 1000 zawodników: biegaczy, osób maszerujących z kijkami, dzieci oraz młodzieży. To wynik rekordowy w historii Dziesiątki Babickiej oraz innych imprez sportowych z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Zwycięzcami rywalizacji na dystansie 10 km zostali Mykhaylo Iveruk oraz Ewa Jagielska. 

3. Dziesiątkę Babicką rozpoczęły biegi dziecięce i młodzieżowe, które organizowane były na dystansach 300, 600 i 1000 metrów. W ośmiu klasyfikacjach wzięło udział blisko 200 młodych zawodniczek i zawodników z terenu Gminy Stare Babice. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi zostali wyróżnieni pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez organizatorów oraz Sponsorów i Partnerów.

Tuż po żywiołowej rozgrzewce poprowadzonej przez Edytę Rosę-Haftaniuk ze Studio Fitness Body Beat, zawodnicy startujący w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów ustawili się na linii startu wyznaczonej w centralnej części ulicy Rynek w Starych Babicach. Po wystrzale z pistoletu startowego, punktualnie o godzinie 12:00 w południe wystartowało 685 biegaczek i biegaczy. Zaraz po nich na trasę wyruszyło ponad 70 osób maszerujących w ramach zawodów Nordic Walking. Wszyscy zawodnicy pobiegli i przemaszerowali ulicami Rynek, Sienkiewicza, Mościckiego, Paschalisa Jakubowicza, Sportową, Białej Góry, a następnie znowu Sienkiewicza, aby dotrzeć ponownie na ulicę Rynek.

Babicka Dziesiątka

Zwycięzcą biegu głównego organizowanego w ramach 3. Dziesiątki Babickiej został Mykhaylo Iveruk z Ukrainy. 43-latek na mecie osiągnął rezultat 31:49, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy. Na drugim miejscu z wynikiem 32:25 finiszował Maciej Badurek, a trzeci był Sławomir Ptak, który dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 33:18.

Dziesiątka Babicka

Wśród kobiet najszybszą zawodniczką okazała się zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji – Ewa Jagielska. Aktualna mistrzyni Polski na 5 km oraz w półmaratonie na mecie zameldowała się z czasem 36:24. Na drugim miejscu przybiegła Anna Szyszka – 36:53, a trzecią zawodniczką 3. Dziesiątki Babickiej została Izabela Parszczyńska – 37:10.

Babicka Dziesiątka

Wszyscy biegacze oraz uczestnicy marszu Nordic Walking otrzymali na mecie pamiątkowe medale i mogli odpocząć w strefie w której wystawiali się Partnerzy i Sponsorzy imprezy. O godzinie 13:30 odbyła się oficjalna dekoracja zawodników w poszczególnych klasyfikacjach. Warto wspomnieć o świetnym wyniku drużyny Stare Babice Biegają, która zajęła zaszczytne trzecie miejsce w kategorii drużynowej.

Fot. Facebook/DziesiątkaBabicka