Ruszyły przygotowania do MŚ w półmaratonie #Gdynia2020!

Niecałe dwa lata pozostały do Mistrzostw Świata IAAF w Półmaratonie, które pod koniec marca 2020 roku odbędą się w Gdyni. Polska delegacja miała niedawno okazję przyjrzeć się z bliska organizacji tegorocznego czempionatu w Walencji. Tymczasem, do końca kwietnia trwa przedsprzedaż pakietów startowych na przyszłoroczny ONICO Gdynia Półmaraton, który będzie próbą generalną przed gdyńskimi mistrzostwami.

Za dwa lata musicie być z nami w Polsce, w Gdyni. Nie przegapcie tego! – mówił w Walencji prezydent IAAF, Sebastian Coe. Wtórował mu Toni Jorba, szef organizacji imprez światowej federacji lekkoatletycznej, który powiedział: – Właśnie przebiegłem swój pierwszy półmaraton w życiu. Drugi pokonam w Gdyni. Do zobaczenia za dwa lata! Wizyta polskiej delegacji w Walencji była jednym z pierwszych etapów przygotowań do organizacji mistrzostw świata w 2020 roku. Możliwość przyjrzenia się imprezie „od kuchni”, jak również udział w towarzyszącym mistrzostwom IAAF Observer Programme, dostarczyły organizatorom bogaty materiał do analizy.

Dla nas to symboliczny początek blisko dwuletniego okresu przygotowań. Już niebawem czeka nas wizyta przedstawicieli IAAF w Gdyni, na której szczegółowo będziemy dyskutować o różnych aspektach organizacyjnych – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu ONICO Gdynia Półmaratonu. – Realizacja imprez w przestrzeni miejskiej wymaga zawsze indywidualnego podejścia, nie da się w prosty sposób przenieść rozwiązań z Walencji czy jakiegokolwiek innego miasta do Gdyni. Niektóre pomysły można jednak skopiować, a Gdynia ma swoje atuty, które będziemy chcieli maksymalnie wyeksponować – dodaje.

Po drodze jednak czeka nas przyszłoroczna edycja gdyńskiego półmaratonu. Już teraz zawodnicy mogą zapisać się do startu w promocyjnej cenie 69 PLN. Taka stawka obowiązuje jedynie w przedsprzedaży, która potrwa do końca stycznia. Z okazji skorzystało już ponad 500 osób, a rejestracji można dokonać w portalu SlotMarket.pl.

Nasi koledzy z Walencji bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę, ale mamy aż dwa lata, aby nad nią przeskoczyć. Jestem przekonany, że już w przyszłym roku, podczas próby generalnej, będziemy skakali bardzo wysoko – zapowiada Piotr Jakóbik.

ONICO Gdynia Półmaraton

ONICO Gdynia Półmaraton rozgrywany jest jako IAAF Bronze Label Road Race, będąc tym samym w gronie najważniejszych półmaratonów na świecie. Kolejna edycja zawodów odbędzie się 17 marca 2019 roku.

Więcej informacji na www.gdyniapolmaraton.pl.

 

mat.pras

Fot. Nasieniewski