Startuje Kids Run – ogólnopolski cykl biegów dziecięcych

Kids Run, to projekt imprezy sportowej dla dzieci znany od 5 lat w Wielkopolsce. W tym tygodniu wystartowały zapisy na sześć imprez, które odbędą się w całej Polsce i w których może wystartować 3600 dzieci w wieku od 1 do 14 lat.

Kids Run został zainicjowany przez grupę biegową Night Runners w 2014 roku jako piknik sportowy dla najmłodszych, na którym dzieci mogą spędzić aktywnie czas i przekonać się ile przyjemności może dać uprawianie sportu. Impreza rozrastała się z roku na rok, by w 2018 rozszerzyć cykl poza Poznań.

Z wielką radością ogłaszamy, że cykl biegów dla dzieci Kids Run pojawi się w całej Polsce. Jesteśmy przekonani, że szybko impreza zyska taką popularność jaką cieszy się w Poznaniu. To idealne miejsce na pierwszy kontakt ze sportem dla małych sportowców, a różnorodne animacje i konkurencje sportowe zapewnią dzieciom niezapomniane doświadczenia. – powiedział, pomysłodawca imprezy Tomasz Makowski.

Kids Run odbędą się w trzy letnie weekendy: pierwsze imprezy odbędą się już za miesiąc – w sobotę 19 maja na stadionie AWF Katowice, by dzień później, 20 maja przeprowadzić zawody w Krakowie na stadionie AWF Kraków. Następne imprezy z cyklu Kids Run odbędą się w Poznaniu (23 czerwca) i Wrocławiu (24 czerwca), a zakończą się w Bydgoszczy (1 września) i Zielonej Górze (2 września).

Kids Run - plakat

Wszystkie imprezy odbędą się na zamkniętych stadionach lekkoatletycznych, dzięki czemu rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich dzieci, a jednocześnie jest to duże przeżycie dla każdego malucha. Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe:

– Kategoria D2 dla dzieci od 0 do 2 lat – dystans ~~100 m
– Kategoria D3 dla dzieci w wieku 3 lat – dystans ~~100 m
– Kategoria D4 dla dzieci w wieku 4 lat – dystans ~~100 m
– Kategoria D5 dla dzieci w wieku 5 lat – dystans ~~200 m
– Kategoria D6 dla dzieci w wieku 6 lat – dystans ~~200 m
– Kategoria D7 dla dzieci od 7 do 8 lat – dystans ~~400 m
– Kategoria D8 dla dzieci od 9 do 10 lat – dystans~~400 m
– Kategoria D9 dla dzieci od 11 do 12 lat – dystans ~~800 m
– Kategoria D10 dla dzieci w wieku 13 do 14 lat – dystans ~~800 m

Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie rozbiegać młode pokolenie. Każde z dzieci otrzyma na mecie medal, który często będzie pierwszym w ich biegowej kolekcji. – dodał Tomasz Makowski.

Kids Run - medal

Kids Run to nie tylko bieganie

Poprzez Kids Run chcemy pokazać dzieciom oraz rodzicom pokazać jak wielką frajdę może sprawiać aktywność fizyczna. Podczas Kids Run oprócz zawodów biegowych proponujemy różnorodne zajęcia sportowe, takie jak konkurencje sprawnościowe, zabawy z piłką, skok w dal, pchnięcie kulą lub też gry zespołowe takie jak piłka nożna czy koszykówka. Kids Run to całodzienny piknik dla wszystkich aktywnych dzieci i ich rodziców.

Kids Run

Opłata startowa za udział w biegu od uczestnika wynosi 20 zł. Organizatorzy przygotowali pakiety startowe dla dzieci oraz pamiątkowe medale. Zwycięzcy otrzymają nagrody – upominki. Zapisy oraz wszelkie informacje znaleźć można na stronie www.kidsrun.pl i na Facebooku.