8. Bieg Fabrykanta z nowościami

Bieg Fabrykanta startuje z ósmą edycją! Zawody na dystansie 10 kilometrów odbędą się 25 sierpnia 2018 roku w Łodzi. Zapisy do tegorocznej odsłony imprezy już wystartowały, a na liście startowej jest już ponad 400 zawodników. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie – www.biegfabrykanta.pl.

Tradycyjnie trasa biegu licząca 10 km wytyczona zostanie na terenie Księżego Młyna, jednej z najstarszych części Łodzi, a start i meta na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– To mój trzeci z kolei Bieg Fabrykanta. Wspaniały, niepowtarzalny klimat pozostał ten sam, ale reszta… od pakietu startowego, przez organizację aż po trasę na wielki plus – napisał na fanpage biegu Andrzej Kuczkowski dodajac – „Siódemka” była dla Fabrykanta bardzo szczęśliwa, oby „Ósemka” była jeszcze lepsza – sprawdzę osobiście!

Punkty kibicowania, konkurs na najlepsze przebranie oraz pacemakerzy

W tym roku uczestnicy Biegu Fabrykanta mogą liczyć na dodatkowe atrakcje podczas biegu. Organizatorzy zaplanowali punkty kibicowania oraz specjalny konkurs na najlepsze przebranie, którego motywem przewodnim jest okres fabrykanckiej Łodzi.

– Pomysł zrodził się już podczas ubiegłorocznej edycji, w której dwójka uczestników przebiegła 10 km w strojach Fabrykantów – mówi Bartłomiej Sobecki dyrektor biegu – skoro biegacze chcą nie tylko walczyć o życiówki, ale również bawić się podczas biegu, to postanowiliśmy zorganizować konkurs na najfajniejsze przebranie oraz muzyczne punkty kibicowania. 

Zawodnikom planującym ustanowić nowe rekordy życiowe pomagać będą pacamekerzy, którzy poprowadzą grupy na 40, 45, 50, 55 i 60 minut.

8. Biegi Małego Fabrykanta

Podczas 8. Biegu Fabrykanta odbędą się Biegi Małego Fabrykanta, wzorem ubiegłych lat dzieci rywalizować będą w pięciu kategoriach wiekowych, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale! Zapisy do biegów dla dzieci wystartują 1 czerwca.

Bieg Małego Fabrykanta

 

2. Bieg Grohmana

Z kolei po raz drugi biegacze będą mogli sprawdzić się podczas Biegu Grohmana, którego partnerem głównym jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Rywalizacja na dystansie jednej mili zadebiutowała w programie zawodów rok temu i zebrała bardzo pozytywne opinie. Zapisy do 2. Biegu Grohmana ruszą w połowie czerwca.

Ubiegłoroczną edycję Biegu Fabrykanta wygrał Artur Kozłowski, uzyskując na mecie czas 30:12. Najszybszą zawodniczką była Izabela Trzaskalska z wynikiem 34:31.

Bieg Fabrykanta po raz kolejny znalazł się wśród 14 imprez zaliczanych do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Alaska, Stowarzyszenie Bądź Aktywny, firma inesSport oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi.

Więcej informacji na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na profilu na Facebook’u.

 

mat.pras

Fot. Bieg Fabrykanta