Bieg Ursynowa wyłoni Mistrzów Polski w biegu na 5 km. Ruszyły zapisy

W poniedziałek 7 maja rozpoczęły się zapisy do 12. edycji Biegu Ursynowa, który w tym roku odbędzie się 16 czerwca. Impreza zostanie zorganizowana w randze Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 kilometrów oraz Mistrzostw Polski Masters na tym dystansie. Dla biegaczy chcących zmierzyć się z płaską i niezwykle szybką trasą organizatorzy przygotowali 3 tysiące pakietów startowych. W tym roku uczestnicy Biegu Ursynowa po raz pierwszy mają możliwość wzięcia udziału w największej biegowej akcji charytatywnej w Polsce – #BiegamDobrze.

Po raz dwunasty na głównej arterii Ursynowa, na dystansie 5 kilometrów rywalizować będę biegacze z całej Polski. Tegoroczny Bieg Ursynowa rozegrany zostanie w randze 7. Otwartych Mistrzostw Polski Mężczyzn i Kobiet w biegu na 5 km oraz Mistrzostw Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km. Imprezie będzie towarzyszyć również wielobój sprawnościowy dla dzieci.

Trasa, wiodąca Al. KEN – główną arterią Ursynowa, z mała ilością zakrętów, daje zawodnikom możliwość poprawienia rekordów życiowych, a osobom pragnącym rozpocząć przygodę z bieganiem doskonałą okazje do sprawdzenia swoich możliwości. W osiągnięciu wymarzonego celu pomogą pacemakerzy, którzy będą prowadzić uczestników na czasy od 18 do 30 minut (co minutę). Limit czasu na pokonanie trasy to aż 45 minut, więc każdy uczestnik powinien dać radę w myśl hasła biegu: „Yes I KEN”. W imprezie będzie mogło wziąć udział 3000 biegaczy, taki limit startujących ustanowili organizatorzy.

Trasa 12. Biegu Ursynowa

W tym roku uczestnicy Biegu Ursynowa po raz pierwszy mają możliwość wzięcia udziału w największej biegowej akcji charytatywnej w Polsce – #BiegamDobrze. Uczestnicy akcji na cele społeczne zebrali już ponad 3 miliony złotych!

Jak dołączyć do grona biegaczy charytatywnych?
  • W trakcie zapisów wybierz ścieżkę charytatywną i zamiast wpłacania wpisowego, załóż swoją internetową zbiórkę #BiegamDobrze
  • Otrzymasz link do profilu swojej zbiórki charytatywnej, dzięki któremu znajomi będą mogli wesprzeć Twoją inicjatywę
  • Kiedy uzbierasz minimum 200 zł – pakiet startowy otrzymasz w prezencie
  • Pozyskane przez Ciebie środki wesprą Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa
  • A Ty pobiegniesz z wyjątkowym, pomarańczowym numerem startowym!

Koszt pakietu startowego (w skład którego wchodzi koszulka techniczna) to 40 złotych, osoby w wieku 65+ (urodzone w roku 1953 lub wcześniej) oraz z orzeczeniem o niepełnosprawności są zwolnione z opłaty startowej. Uwaga – w biegu mogą brać udział osoby, od 12 roku życia (rocznik 2006 i starsze).

Zapisy, informacje i regulamin biegu dostępne są na oficjalnej stronie biegu www.biegursynowa.com.

mat.pras