Gościnny Olsztyn. Puchar Europy dla zawodników zagranicznych

Wczoraj w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel w Olsztynie odbyły się zawody Pucharu Europy w triathlonie na dystansie sprinterskim. Z wymagającymi warunkami najlepiej poradzili sobie zawodnicy z zagranicy.

W tych prestiżowych zawodach, w Olsztynie na dystansie sprinterskim 750-20-5 wystąpiło w sumie 126 zawodników z 31 krajów i 4 różnych kontynentów. Na liście startowej mężczyzn widniało 71 nazwisk, a na liście kobiet 55.

Jako pierwsze rywalizowały panie. Pierwsza z wody wyszła Polka Alicja Ulatowska, ale ostatecznie zawody ukończyła na 20. miejscu. Puchar Europy zdobyła Rosjanka Jekaterina Matiuk z czasem 1:01.36, a jako druga na mecie zameldowała się Hiszpanka Marta Sanchez-Hernandez, a na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Nina Eim. Najlepsza z Polek – Roksana Słupek zajęła 5. miejsce, a jako 10. została sklasyfikowana Małgorzata Otworowska.

Wśród mężczyzn najlepszy był Węgier Csongor Lehmann, któremu pokonanie dystansu sprinterskiego zajęło 54 minuty i 32 sekundy.  Wyprzedził Szwajcara Sylvaina Fridelance oraz Szweda Gabriela Sandora. Kacper Stępniak i Michał Oliwa, chociaż jeszcze w czasie jazdy na rowerze byli w czołówce, ostatecznie zajęli odpowiednio 17. i 18. miejsce.

Zawody Pucharu Europy w triathlonie ostatni raz w Polsce zostały rozegrane 8 lat temu.

fot. triathlonseries.pl