Rekordowy i upalny 4. sieBIEGA Półmaraton Kielecki

4. sieBIEGA Półmaraton Kielecki mimo upalnej pogody przyciągnął na start 998 osób. Uczestnicy biegu walczyli nie tylko z rywalami, ale także z samym sobą, bowiem pagórkowata trasa w stolicy Gór Świętokrzyskich i prażące słońce mocno dały się we znaki wielu biegaczom. Jako pierwszy linię mety zlokalizowaną na stadionie Kolporter Arena minął Dawid Kubiec, osiągając czas 1:11:30. Najszybszą zawodniczką kieleckiego biegu okazała się Kornelia Kostka, która do mety dotarła z wynikiem 1:30:17. Półmaraton ukończyło 978 zawodników, ustanawiając tym samym rekord frekwencji kieleckiej imprezy. 

sieBIEGA Półmaraton Kielecki zdobywa coraz większą popularność. W inauguracyjnej odsłonie biegu na starcie stanęło niespełna 800 uczestników. Tegoroczna edycja zgromadziła już 998 zawodników z regionu, ale także i z innych zakątków Polski. Do Kielc przyciąga biegaczy fama bardzo dobrze zorganizowanej imprezy, ze świetną atmosferą i efektowną trasą biegu. Ta może nie jest najłatwiejsza, bo ciężko w stolicy Gór Świętokrzyskich wytyczyć płaską i szybką trasę, ale wszelkie trudności rekompensuje możliwością zwiedzenia najciekawszych miejsc. Biegacze przy okazji biegu mogą podziwiać piękne zakątki Kielc, między innymi Pałac Biskupów, Rynek, park miejski czy znaną w całym kraju, popularną „Sienkiewkę”.

Start 4. sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego nastąpił z ulicy Sołtysiaka „Barabasza”, tuż spod stadionu Kolporter Arena, na którym swoje mecze rozgrywa ekstraklasowa drużyna Korony Kielce. Na trasie uczestnikom mocno we znaki dała się upalna pogoda, dlatego z wielką radością witali rozstawione co jakiś czas wodne kurtyny, które chociaż na chwilę przynosiły ulgę od niemiłosiernie prażącego słońca. Po pokonaniu ponad 21 kilometrów zawodnicy finiszowali na mecie biegu, zlokalizowanej wewnątrz stadionu.

Najszybszym zawodnikiem tegorocznego sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego został Dawid Kubiec ze Starachowic, który na mecie uzyskał rezultat 1:11:30. Kubiec przełamał dotychczasową dominację Łukasza Woźniaka, który wygrał trzy pierwsze edycje kieleckiego biegu. W tym roku biegacz ze Strawczyna zajął drugie miejsce z czasem 1:12:37. Na trzecim miejscu z wynikiem 1:16:39 finiszował Tomasz Gawroński.

Wśród kobiet rywalizację wygrała Kornelia Kostka, która dystans półmaratonu pokonała w czasie 1:30:17. Na drugim miejscu zameldowała się Wioletta Jończyk (1:36:44) a trzecią zawodniczką 4. sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego została Maria Rodkiewicz-Kaługa (1:38:42).

Tropikalny upał sprawił, że wielu zawodników nie dotarło do mety. Ostatecznie bieg ukończyło 978 zawodników, co jest rekordem frekwencyjnym kieleckiej imprezy.

Pełne wyniki 4. sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego

GD