Runmageddon powraca do Twierdzy Modlin

Po dwóch latach przerwy Runmageddon wraca do Twierdzy Modlin, gdzie rozegrana zostanie kolejna edycja najbardziej ekstremalnego biegu przez przeszkody w Europie. Podziemia wojskowego aresztu, działobitnia, koszary, dziedziniec, a także stroma skarpa nad Narwią będą scenerią warszawskiej odsłony Runmageddonu. W dniach 26-27 maja 2018 r. tysiące fanów ekstremalnego biegania spotkają się w Garnizonie Modlin, by zmierzyć się z niecodziennym, sportowym wyzwaniem.

Tym razem, ekstremalne przeszkody postawione zostaną na terenie Garnizonu Modlin. Uczestnicy Runmageddonu niczym aktorzy z filmów „CK Dezerterzy”, „Bitwa Warszawska 1920”, czy serialu „Czas honoru” biegać będą po garnizonowym mieście Twierdzy Modlin. – Trasa będzie niezwykle klimatyczna. Zaplanowaliśmy ją tak, by biegła w najbardziej tajemniczych budynkach Twierdzy. Będzie miała rekordowy, kilkusetmetrowy przebieg przez budynki Garnizonu. Biec będzie gófortów i ich podziemiami, a także tunelem, którym wprowadzano więźniów do aresztu. Dalej, prowadzić będzie brzegiem Narwi i wysoką skarpą górującą nad korytem rzeki. Uczestnicy będą czuć na sobie oddech walczących w obronie Ojczyzny żołnierzy. Szykujemy też kilka mrożących krew w żyłach niespodzianek. – zapowiada Jacek Parol, dyrektor biegu.

Runmageddon Modlin

W roli jednej z najtrudniejszej przeszkód w tej edycji Runmageddonu wystąpi sama forteca. Zawodnicy będą biegać m.in. po najdłuższym budynku w Europie, czyli liczących 2250 m koszarach. Trasa poprowadzi również podziemiami Twierdzy, zahaczy o Redutę Napoleona, prochownię oraz areszt. Mury twierdzy i jej podziemia nie będą łatwą przeprawą i z pewnością utrudnią dotarcie do mety. Aby do niej dotrzeć, uczestnicy zmierzą się z lodem, ogniem i wodą.

Chętni po 15 roku życia, którzy chcieliby poczuć wojskowy klimat Runmageddonu, mogą zapisywać się poprzez stronę: www.runmageddon.pl. Zapisy potrwają do czwartku 24 maja do godziny 14:00. Do dyspozycji mają formuły: Intro – 3 kilometry i ponad 15 przeszkód, 6 kilometrowy bieg z ponad 30 przeszkodami – Rekrut oraz Classic, najdłuższy bieg w tej edycji, 12 kilometrów najeżone ponad 50 utrudnieniami.

Nocny Rekrut

Szukający jeszcze większych wrażeń mogą pobiec w Nocnym Biegu Rekrut, tylko uwaga, to bieg dla osób o stalowych nerwach. Formuła ekstremalnej zabawy połączona z nocnymi ciemnościami, bardzo szybko zdobyła równie dużą popularność jak bieg rozgrywany w ciągu dnia. Rozegrana w Modlinie dwa lata temu nocna edycja Runmageddon Rekrut, długo uważana była przez uczestników biegu za tą, która dostarczyła najwięcej piekielnych wrażeń.

Runmageddon dla dzieci i młodzieży

Swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddon KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód, niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Z kolei młodzież w wieku 12-15 lat będzie mogła się sprawdzić na trasie Runmageddon Junior czyli dwukilometrowy dystans z minimalnie 15 utrudnieniami. Fani ekstremalnych wyzwań mają w czym wybierać, a kibice będą mogli podziwiać ich zmagania w Miasteczku Kibica, w którym też nie zabraknie ekstremalnych atrakcji.

[foogallery id=”6152″]

 

Fot. Igor Kohutnicki/ADHDfoto