Wystartowały zapisy na 19. PKO Poznań Maraton!

Od dziś można się zapisywać do 19. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza, który w tym roku odbędzie się 14 października. Start biegu zaplanowano z ulicy Grunwaldzkiej, a meta wzorem poprzednich edycji zlokalizowana będzie na Placu  Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ubiegłym roku imprezę ukończyło 6326 biegaczy. Tym samym maraton w stolicy Wielkopolski był największym w kraju biegiem na dystansie 42, 195km. W tym roku organizatorzy ustanowili  limit 8 tysięcy miejsc.

W ramach wydarzeń towarzyszących 19. PKO Poznań Maraton odbędą się m.in. Targi Poznań Sport Expo, prelekcje dla biegaczy i pasta party. Bieg wyłoni Mistrzów Polski w klasyfikacji m.in: klubów biegowych: Night Runners i KB Maniac, Drużyny Szpiku,  policji, straży pożarnej,  lekarzy, informatyków oraz osób niewidomych i słabowidzących.

Zniżki, rabaty – czyli to co poznaniacy (i nie tylko) lubią najbardziej

Dla biegaczy, którzy zapiszą się już dzisiaj organizatorzy przygotowali specjalną, promocyjną ofertę cenową. Do końca lipca podstawowa opłata startowa wynosi 120 zł. Poniżej stu złotych, a dokładnie 96 złotych zapłacą uczestnicy, którzy poprzez uczestnictwo w tegorocznym poznańskim półmaratonie lub uiszczenie startowej opłaty zagwarantowali sobie rabat w wysokości 20%.

Wysokość wpisowego uzależniona jest od terminu zapisu. Przy zgłoszeniach:
  • do 31 lipca – 120 zł,
  • od 1 sierpnia do 31 września – 150 zł,
  • od 1 do 13 października – 200 zł.
Prawo do niższej opłaty startowej mają:
  • zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat – 50% zniżki,
  • posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania – 25% zniżki,
  • osoby, które uiściły opłatę startową w 11. PKO Poznań Półmaratonie – 20% zniżki.
Prawo do bezpłatnego startu mają:
  • osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu
  • osoby, które zajęły w 18.PKO Poznań Maratonie miejsca od I do III w kategoriach wiekowych

Wspólnie z biegaczami dystans 42,195 km pokonywać będą zawodnicy na wózkach, którzy są zwolnieni z opłaty startowej.

Zapisy polegają na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz uiszczeniu opłaty startowej w ciągu 7 dni od momentu dokonania zgłoszenia. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej marathon.poznan.pl

PKO Poznań Maraton

Pula nagród finansowych wzrosła do 120 tysięcy  złotych!

Premiowanych nagrodami finansowymi będzie aż 6 pierwszych miejsc w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. Tegoroczny zwycięzca otrzyma 12 tysięcy złotych, wskakujący na drugi stopień podium zawodnik otrzyma 8 tysięcy złotych, a biegacz plasujący się na trzecim miejscu otrzyma 6 tysięcy złotych. Za ustanowienie rekordów trasy przewidziano również bonusy finansowe. 10 000 złotych otrzyma pierwsza zawodniczka, która osiągnie czas poniżej 02:31:55 oraz pierwszy mężczyzna który złamie czas 02:11:53. Ponadto wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą Maraton w regulaminowym czasie (6 godzin) zostanie rozlosowanych 10 nagród o wartości 1000 zł brutto każda oraz inne cenne nagrody, o których poinformujemy w późniejszym czasie.

Ubiegłoroczną edycję Maratonu zwyciężył zawodnik z Ukrainy – Mykola Iukhymchuk, wśród kobiet triumfowała Japonka – Haruna Takada. W sumie na mecie zameldowało się 6326 biegaczy. Tym samym PKO Poznań Maraton w 2017 roku w rankingu biegów na dystansie 42,195 km zajął pierwsze miejsce.

Serdecznie zapraszam do startu w 19. PKO Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza. Niezwykła atmosfera, doping kibiców oraz zapowiedź atrakcji jakie szykujemy niech będą zachętą dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o starcie w jesiennych zawodach – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

mat.pras