Poland Business Run: Pobiegną w Rzeszowie i w górach

Poland Business Run to największa charytatywna sztafeta biznesowa, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Gospodarzami wydarzenia są co roku Kraków, Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice i Lublin. W tegorocznej edycji, która odbędzie się 2 września, po raz pierwszy będzie można pobiec także w Rzeszowie. 

Poland Business Run już sześciokrotnie zgromadził na starcie pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja wewnątrz drużyn sprawiły, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.

Fundacja Poland Business Run wciąż czeka na zgłoszenia biegaczy w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę, dokonać zapisu online oraz uiścić opłatę startową (350 zł netto za 1 sztafetę).

Poland Business Run po raz pierwszy w Rzeszowie…

W tym roku do miast-gospodarzy Poland Business Run dołączy podkarpacki Rzeszów. Tutaj organizatorzy przygotowali miejsca dla 100 pięcioosobowych zespołów. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania przyjazny dystans 3,5 km. Start i meta zlokalizowane będą na rzeszowskim rynku. Trasę biegu poprowadzono ul. Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja i al. Lubomirskich, dalej ul. Szopena, przez Olszynki, a następnie bulwarem wzdłuż Wisłoka i dookoła Cmentarza Starego al. Piłsudskiego, ul. Targową i Naruszewicza. Biegacze wrócą na rynek ul. Kreczmera, Targową i Mickiewicza.

Organizatorzy liczą na zaangażowanie mieszkańców i frekwencję na starcie.

Rzeszów to szybko rozwijające się, przyjazne miasto, z bogatą ofertą kulturalną i sportową. Mieszkańcy chętnie angażują się w przeróżne inicjatywy promujące aktywność i zdrowy styl życia, dlatego wierzę, że projekt Poland Business Run spotka się tutaj z dużym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia jest także wyjątkowy, charytatywny cel biegu – myślę, że rzeszowianie licznie pojawią się na starcie, by pomóc osobom niepełnosprawnym ruchowo mówi Tadeusz Szylar z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Rzeszowie.

… i w górach

Amatorzy biegów górskich mogą spróbować swoich sił 1 września podczas Janosik Business Run 2018, czyli sztafety biznesowej górskim szlakiem, która jest częścią większych zawodów UltraJanosik w Niedzicy. 50 pięcioosobowych sztafet zmierzy się z wymagającą trasą o łącznym dystansie 55 km, poprowadzoną przez malownicze tereny Spisza. Każdy z zawodników pokona około 10-12 km. Zmiany odbywać się będą w wyznaczonych punktach kontrolnych.

W 2017 r. udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnych ruchowo. Rejestracja do Poland Business Run i Janosik Business Run odbywa się poprzez stronę www.polandbisunessrun.pl

 

mat.pras