RunCzech wystartował z zapisami na biegi w sezonie 2019

RunCzech, organizator największego w Republice Czeskiej cyklu biegów otworzył zapisy na przyszłoroczne imprezy. Zawodnicy z całego świata mają możliwość zapisania się na dziewięć imprez biegowych certyfikowanych złotym znakiem jakości IAAF, w tym na Volkswagen Prague Marathon. Tak jak w poprzednich latach, najmniej za start w biegach zapłacą biegacze, którzy zarejestrują się jako pierwsi.

Jubileuszowe edycje

Rok 2018 był z wielu powodów wyjątkowym rokiem dla RunCzech. Mowa o obchodach dwudziestej rocznicy Sportisimo Prague Half Marathon, powitaniu milionowego biegacza na mecie Volkswagen Prague Marathon oraz zupełnie nowej koncepcji biegu Liberec Nature Run, która ma premierę za niecałe dwa tygodnie i już w tym momencie zapełnione wszystkie miejsca startowe. W przyszłym roku także możemy się spodziewać wspaniałych wydarzeń. Po raz dwudziesty piąty odbędzie się słynny Volkswagen Prague Marathon, wiodący m.in. przez Most Karola i inne zabytkowe części czeskiej stolicy oraz po raz dziesiąty półmaratonu w Ołomuńcu na Morawach.

RunCzech

Po raz kolejny odbędzie się także jeden z najszybszych półmaratonów na świecie. Sportisimo Prague Half Marathon zasłynął z regularnego wysypu doskonałych wyników, uwieńczonych 4 rekordami świata Joyciline Kipkosgei. Kipkosgei na trasie półmaratonu w Pradze została pierwszą kobietą w historii, która pobiegła ten dystans poniżej 65 minut. Wśród mężczyzn, wynik 58:47 Atsedu Tsegaya plasuje go na 4. miejscu listy najszybszych specjalistów od dystansu półmaratońskiego w historii. Pozostałe biegi cyklu RunCzech Runing League zlokalizowane są w różnych miastach na terenie Republiki Czeskiej. Wszystkie posiadają prestiżowe odznaczenie IAAF Gold Label, niepowtarzalną atmosferę i dobre połączenie komunikacyjne z Pragą.

RunCzech Runing League

RunCzech Running League jest ligą imprez biegowych w najbardziej urokliwych miejscach Republiki Czeskiej. Każdy bieg posiada trasy certyfikowane przez AIMS/IAAF i oferuje ten sam, wysoki poziom usług i organizacji. System rankingowy RunCzech klasyfikuje biegaczy w kategoriach 68 różnych zawodów, jak również płci i wieku. Biegacze otrzymują punkty za każdą ukończoną imprezę zgodnie z osiągniętym czasem i współczynnikiem przypisanym do konkretnego biegu.

RunCzech

Bieganie w Czechach w ostatnich latach zdobyło sobie popularność na podobnym poziomie co w Polsce. W wielu imprezach limity wyczerpują się już na wiele miesięcy wcześniej. Świetna organizacja oraz emocjonująca atmosfera biegów z tysiącami zgromadzonych przy trasie biegu kibiców, przyciągają setki tysięcy biegowych turystów. Mając na względzie wielkie zainteresowanie zeszłorocznymi biegami i ekspresowe tempo zapisów, nie warto długo zwlekać z decyzją i swoje przyszłoroczne starty zaplanować już dziś.

Daty biegów RunCzech w 2019 roku:

Sportisimo Prague Half Marathon: sobota, 6 kwietnia 2019
Volkswagen Marathon Prague Weekend: niedziela, 5 maja 2019
Mattoni Karlovy Vary Half Marathon: niedziela, 18 maja 2019
Mattoni České Budějovice Half Marathon: sobota, 1 czerwca 2019
Mattoni Olomouc Half Marathon: sobota, 15 czerwca 2019
O2 Prague Relay: wtorek-czwartek, 25-27 czerwca 2019
Birell Prague Grand Prix: sobota, 7 września 2019
Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon: sobota, 21 września 2019
Liberec Nature Run: sobota, 5 października 2019

Na wszystkie imprezy z cyklu RunCzech Running League można zapisać się na stronie www.runczech.com.

red