ASICS FrontRunner Poland rozstrzygnął rekrutację

ASICS właśnie podał nazwiska 250 osób, które dołączą do ASICS FrontRunner w 30 krajach świata. W tej grupie znalazło się 8 osób wybranych do polskiej drużyny. Jak podaje firma, w tegorocznej rekrutacji do drużyny ASICS na całym świecie wpłynęło łącznie ponad 35 tysięcy aplikacji.

„Nie było łatwo… ale oto są i one, wybrane po licznych dyskusjach, nowe twarze, które zasilą drużynę w 2018 roku! W pierwszej kolejności, chcielibyśmy podziękować wszystkim za Wasze aplikacje. Z każdym kolejnym, pochłoniętym zgłoszeniem, wybór stawał się coraz trudniejszy. Cieszymy się, że daliście nam takie zadanie i w żaden sposób go nie ułatwiliście.” – napisali przedstawiciele ASICS FrontRunner na Facebooku.

Do drużyny dołącza 6 biegaczek: Agnieszka Kucharczyk z Białegostoku, Dominika Kłoda z Poznania, Magdalena Krause z Tczewa, Marta Franckowska ze Świecia, Martyna Bielawska z Łodzi, Zuzanna Bieńczak z Warszawy oraz 2 biegaczy – Robert Nałęcz z Warszawy i Jacek „Mezo” Mejer z Poznania.

„Wybór jakiego dokonaliśmy w tym roku, jest w głównej mierze oparty na tym, jacy zawodnicy obecnie stanowią o sile drużyny. Uznaliśmy, że zespół powinien być odpowiednio zbalansowany pomiędzy liczbą mężczyzn i kobiet. Stąd jednym z ważniejszych kryteriów jakimi się kierowaliśmy, było dążenie do równowagi w tym aspekcie. Drugi istotny czynnik, który braliśmy pod uwagę przy wyborze, to różnorodność grupy. Dlatego szanse miały nie tylko osoby związane stricte z bieganiem, ale i innymi ciekawymi aktywnościami w myśl koncepcji #IMoveMe.” – czytamy dalej w komunikacie.

Polska drużyna ASICS FrontRunner jest częścią globalnego projektu, w skład którego od 2018 roku wchodzi już 30 państw z całego świata. Polacy do tego projektu dołączyli w 2014 roku jako drugi kraj, zaraz za Niemcami. Początkowo grupę tworzyło 12 osób, po kilku latach i rekrutacjach, skład drużyny rozrósł się już do 50 osób.

– Największym plusem dołączenia do naszego zespołu, jest niewątpliwie otrzymanie wsparcia profesjonalnej marki sportowej, jaką jest ASICS. Nasi zawodnicy dwa razy w roku otrzymują sprzęt sportowy, dedykowany na sezon (wiosna-lato oraz jesień-zima). Mają również możliwość otrzymania pakietów na biegi, których partnerem jest ASICS. – mówi Piotr Szycha Mądrach, Community Manager z ASICS Polska. – Ponadto uczestniczą w spotkaniach polskiej grupy FrontRunnerów, na których otrzymują niezbędną wiedzę na temat produktów i planów marki.