Biegowe Powitanie Wiosny, czyli test Coopera na Śląskim

Stadion Śląski zaprasza 10 kwietnia na Biegowe Powitanie Wiosny, czyli test Coopera, który odbędzie się na treningowej bieżni lekkoatletycznej Stadionu Śląskiego. Każdy może poddać się próbie wytrzymałościowej i sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy trwają.

Impreza rozpoczyna się o godz. 17.00 i podzielona jest na 8 serii, a w każdej z nich może pobiec maksymalnie 20 osób. Serie będą startowały co ok. 20 minut. Zawodnicy zmierzą się na treningowej bieżni lekkoatletycznej na boisku bocznym Stadionu Śląskiego.

Co to jest i na czym polega test Coopera?

Test Coopera jest to próba wytrzymałościowa, opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie test jest szeroko stosowany do badania wytrzymałości przede wszystkim sportowców. Po upływie wskazanego czasu dokonuje się pomiaru przebytego dystansu przez zawodnika. Na tej podstawie określany jest poziom wytrzymałości i kondycji uczestnika. Test powtarza się jesienią i wiosną, by porównać uzyskane wyniki. Dokładna ocena wytrzymałości, w zależności od wieku uczestnika, odczytywana jest ze specjalnych tabel.

Test Coopera

Test Coopera

Test Coopera

Celem  imprezy jest przede wszystkim popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej, którą można uprawiać bez względu na wiek oraz promocja zdrowego stylu życia.

Udział w teście Coopera jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo na adres mailowy: testcoopera@stadionslaski.pl.

Test Coopera

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.stadionslaski.pl

Organizatorem imprezy jest spółka Stadion Śląski. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

mat.pras