Runmageddon Wrocław i przeszkoda z tysiąca opon

Areną najbliższej imprezy pod szyldem Runmageddon będzie wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, na którym w najbliższy weekend odbędą się zawody w formułach Intro, Rekrut, Classic, Kids i Junior. Zadebiutuje też nowa koncepcja Runmageddon Biznes. Będzie to trzecia wizyta tego największego cyklu biegów przeszkodowych w Polsce w stolicy Dolnego Śląska. Na trasie ma pojawić się całkiem nowa przeszkoda zbudowana z tysiąca opon.

Dwudniowy Runmageddon Wrocław rozpocznie się jutro o godzinie 7:30, gdy wystartuje pierwsza seria biegaczy zmagający się z trasą w formule Rekrut. Będzie to 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. Na trasę uczestnicy będą ruszać w seriach po 130 osób w 15 minutowych odstępach czasu.  Start ostatniej serii zaplanowano na  godzinę 15:00.

Równolegle, o godzinie 10:20 swoją przygodę rozpoczną dzieci na jednokilometrowej trasie KIDS z 10 przeszkodami. Przygotowanych dla nich zostało przynajmniej 16 serii. Mali uczestnicy startować będą co 20 minut, a ostatnia grupa ruszy o godzinie 15:00. Młodzież od 12 do 15 roku życia może spróbować swoich sił w formule Junior. W godzinach 16:00-17:00 pokonywać będzie dystans dwóch kilometrów najeżony około 15 przeszkodami.


W niedzielę, wydarzenie również rozpocznie się we wczesnych godzinach porannych. Od godziny 8:00, co 15 minut zaczną startować osoby, które zapisały się na start w formule Intro, czyli dystansie 3 kilometrów z ponad 15 przeszkodami. O 11:30 przyjdzie pora na śmiałków biegu Classic, którzy pokonają minimum 50 przeszkód i przebiegną 12 kilometrów.  Ostatnia seria ruszy o godzinie 16:00. Tego dnia, odbędzie się również kilkanaście serii Runmageddonu KIDS. Dzieci będą miały okazję zmierzyć się z przeszkodami między 10:20 a 15:00. W godzinach 10:30 – 12:00 na trasy ruszą reprezentanci zespołów biznesowych, którzy zainaugurują start projektu Runmageddon Biznes Szlachetna Paczka.

W trakcie wrocławskiej edycji, uczestnicy po raz pierwszy w historii zmierzą się z nową, potężną przeszkodą. Co może powstać z 1000 opon, o tym już w najbliższy weekend przekonają się mieszkańcy Wrocławia i okolic oraz uczestnicy.

– Uczestnikom Runmageddonu na trasie gwarantujemy dziesiątki ekstremalnych przeszkód. Sukcesywnie dodajemy do tych znanych i lubianych utrudnień, coraz to nowsze i bardziej skomplikowane. Chcemy dawać nowe wyzwania i namawiać do ich podejmowania. Do stworzenia nowej przeszkody użyliśmy mnóstwa opon. Jestem bardzo ciekawy, jak zostanie przyjęta przez startujących. – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

mat pras.