10 km w 34 minuty po pięćdziesiątce, czyli IV Bieg Łomianek

13 maja odbył się IV Bieg Łomianek. Na starcie zawodów w tej podwarszawskiej gminie stanęło ponad 300 biegaczy. Drugi na mecie Marek Dzięgielewski ustanowił rekord Polski w biegu na dystansie 10 km w kategorii M-55.

Tuż przed startem, wszystkich zawodników powitała znakomita lekkoatletka sprzed lat, olimpijka – Irena Szewińska oraz przedstawiciele władz miasta. Rywalizacja przebiegała na dystansie 10 kilometrów, na trasie posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start i meta zlokalizowane zostały w jednym punkcie, tuż przy Integracyjnym Centrum Dydaktyczno Sportowym.

Od początku liderzy biegu narzucili mocne tempo. Stawce przez dłuższy czas przewodził Marek Dzięgielewski. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Tomasz Szala (33.58),  a drugi był Dziegielewski, który wynikiem 34.08 pobił należący przez 27 lat do Michała Wójcika rekord Polski na 10 km. w kategorii M-55. Wśród pań najszybsza była triathlonistka Aleksandra Rudzińska. – To był wyjątkowy bieg, wspaniała frekwencja i pogoda, a do tego obecność aż trójki olimpijczyków – patronki imprezy, Ireny Szewińskiej, rozgrzewkę poprowadził judoka Paweł Nastula, a w rywalizacji udział wzięła pięcioboistka Oktawia Nowacka. Już teraz zapraszam wszystkich za rok, na piątą edycję biegu – podsumował zmagania zastępca burmistrza Łomianek, Piotr Rusiecki.

Zanim na dziesięciokilometrową trasę wyruszyli starsi zawodnicy, do swoich zmagań stanęli najmłodsi sympatycy biegania. Odbyły się kolejno starty na 200, 400 i 800 metrów.

mat. pras