Pogodowy „Armageddon” na Runmageddonie w Modlinie. Ilu tych uczestników?

Na pewno 5 739, a być może jak twierdzi organizator nawet 9 600 fanów ekstremalnego biegania wyruszyło na trasy warszawskiej edycji Runmageddonu, która odbyła się w sobotę i niedzielę w Garnizonie Modlin. Wśród nich osoby znane z  telewizji, sportowcy, internetowi twórcy oraz ludzie mediów – m.in. Anna Dereszowska, Katarzyna Glinka, Krzysztof Wieszczek i Łukasz Jakóbiak. Warunki podczas zmagań były wymagające. W sobotę uczestnicy doświadczyli ulewnych deszczów, a w niedzielę sporo problemów powodowało palące słońce.

Ilu tych uczestników?

W przesłanej do naszej redakcji informacji prasowej organizatorzy piszą o tym, że „na trasy warszawskiego Runmageddonu ruszyła rekordowa liczba 9 600 osób”. My jednak postanowiliśmy dokładnie sprawdzić liczbę uczestników, którzy dotarli do mety poszczególnych biegów. Tytuł Rekruta zdobyło 3 436 osób, dystans Classic zaliczyło dokładnie 1 467 uczestników, a nocne zmagania z trasą Rekrut ukończyło 651 zawodników. Do tego należy jeszcze doliczyć 185 uczestników Runmageddonu w formule Biznes.

Ile to daje razem? Dokładnie 5 739 osób, a więc wciąż brakuje całkiem sporo do deklarowanych 9,6 tysiąca uczestników. Zapytaliśmy zatem Biuro Prasowe Runmageddonu, skąd wzięły się te wyliczenia w komunikacie. Otrzymaliśmy odpowiedź, że brakujące prawie 4 tysiące osób wzięło udział w biegach w formułach Intro, KIDS  i Junior. Sęk w tym, że są to biegi, na których nie jest prowadzony pomiar czasu, a co za tym idzie nie ma klasyfikacji. Dlatego my opisując frekwencję weekendowej imprezy w Modlinie jednak wolimy pozostać przy liczbie 5 739, która i tak przyznajmy robi ogromne wrażenie.

Bardzo wymagające warunki na warszawskim Runmageddonie

Istny „Rainmageddon” przywitał uczestników sobotnich startów formuły Rekrut (6 km, 30+ przeszkód) i KIDS ( 1km, 10+). Rano o 7:45 w burzy na trasy ruszyła seria Elite. Pogoda nie odpuszczała również uczestnikom kolejnych serii. Deszcz, błyskawice i grzmoty nie wystraszyły jednak startujących.  Dzieci i dorośli biegli, przedzierając się przez grząskie błoto, przemoczeni wspinali się na konstrukcje, zmagali się ze zmęczeniem i własnymi słabościami, ale mimo to z niezmienną zaciętością pokonywali kolejne przeszkody i z satysfakcją docierali do mety.

Runmageddon Modlin

Seria specjalna dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z gwiazdami i zwycięzcami aukcji wystartowała w deszczu o godzinie 13:30. W ekstremalnej przygodzie  udział wzięły m.in. ekipy: WOŚP, Renault na czele z Anną Dereszowską i Katarzyną Glinką,  20m2 z Łukaszem Jakóbiakiem, Tajner Extreme Team z Dominiką Tajner-Wiśniewską, DKMS, RMF 4RACING Team, zespół Runmageddonu z prezesem Jaro Bienieckim,  a także Karolina Pilarczyk, Krzysztof Wieszczek, Norbert Kaczorowski, Cezary Trybański oraz blogerzy z OMatkoiCórko!!!, Mamy ruszamy i Vlog646.  Nocą o godzinie 21:00 Garnizon Modlin zapłonął, a uczestnicy Nocnego Rekruta ruszyli na trasę w ciemnościach. Biegli przy akompaniamencie strzałów, w dymie i straszeni nocnymi upiorami.  Upalne słońce towarzyszyło startującym drugiego dnia, w niedzielę. Odbył się wtedy najdłuższy bieg tej edycji – Classic (12 km, 50+ przeszkód) oraz najkrótszy, Intro (3 km, 15+ przeszkód). W trakcie całego weekendu bawiły się również dzieci i młodzież, które zmagały się z przeszkodami na trasach KIDS i Junior.

Runmageddon Modlin

– To kolejny rekordowy Runmageddon w tym roku! Wszyscy pokazujemy, że moc tkwi właśnie tutaj, w uczestnikach Runmageddonu, którzy niezależnie od pogody, walczą i kształtują swoją siłę i charakter. Cieszę się, że tak dużo osób podejmuje rękawicę i rusza na trasy. Pokonanie Runmageddonu daje ogromnego kopa w codziennym życiu. To wspaniałe. – mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Wyniki serii Elite

W sobotę i w niedzielę rano startowali uczestnicy serii Elite, dla których udział w Runmageddonie to prawdziwy wyścig. Oni pokonują przeszkody bez pomocy innych, samodzielnie. Współzawodniczą, ścigają się z czasem. W 6 kilometrowym biegu Rekrut z ponad 30 przeszkodami pierwsi na metę dotarli, kolejno Tomasik Alan (0:47:14) z Hungry Birds, Sobierajski Wojciech (0:47:41) OCRA Poland, Kałużny Adam (0:48:06) z SOCIOS SILESIA. W serii Elite Kobiet pierwsza na metę przybiegła Małgorzata Daszkiewicz (01:07:44) z Power Training, druga Sylwia Milewicz (01:21:02) z Husaria Race Team, trzecia Katarzyna Baranowska (01:30:06) z OCR Team Włocławek.

W niedzielę najlepszymi w formule Classic byli w serii Elite Mężczyzn: 1. Mateusz  Krawiecki (01:41:56) z Husaria Race Team, 2. Mateusz Salomon (01:42:15) z Power Training 3. Tomasz Krawczyk (01:45:01) z Husaria Race Team. Serię Elite Kobiet wygrała Małgorzata Daszkiewicz z czasem 02:08:03, drugie miejsce zajęła Natalia Wielechowska (02:14:05) z Husaria Race Team a trzecie Iza Kopeć (02:43:08) z Power Training.

Kolejna edycja Runmageddonu odbędzie się już 23-24 czerwca w Ełku, a tydzień później na Śląsku w Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek”. Będą to dwa wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenia z piłkarskimi i górniczymi przeszkodami. Więcej informacji już wkrótce na www.runmageddon.pl.

mat.pras