Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie jednak nie dla Wrocławia

Organizatorzy 36. PKO Wrocław Maratonu poinformowali o decyzji European Master Athletics o rezygnacji z rozgrywania w 2018 roku Mistrzostw Europy Masters w maratonie. Stolica Dolnego Śląska miała gościć uczestników tej imprezy po raz drugi. W ubiegłorocznej edycji czempionatu wzięło udział 370 zawodników reprezentujących 20 europejskich państw.

W imieniu organizatorów 36. PKO Wrocław Maratonu, z przykrością zawiadamiamy, że w ramach tegorocznego biegu nie zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. Przypominamy, że w poprzedniej edycji biegu w stolicy Dolnego Śląska z powodzeniem odbyły się Mistrzostwa Starego Kontynentu. W związku z doskonałą organizacja ubiegłorocznej imprezy European Masters Athletics poprosiło nas – organizatorów Wrocław Maratonu – o uwzględnienie ich klasyfikacji także w kolejnym maratonie. Niestety europejska organizacja poinformowała nas o zmianie swoich planów i całkowitej rezygnacji z rozgrywania Mistrzostw Europy Masters w Maratonie w 2018 roku. Jednocześnie zapewniamy ze stuprocentową pewnością, że 36. PKO Wrocław Maraton odbędzie się planowo, 09.09.2018 r. Wszyscy uczestnicy nie tylko będą mogli przekroczyć linię mety wewnątrz Stadionu Olimpijskiego, ale i wystartować z tego historycznego obiektu – napisali organizatorzy w oficjalnym komunikacie.

Ubiegłoroczną edycję Mistrzostw Europy wygrał Hiszpan Julio Del Val Gonzalez (2:26:24). Wśród kobiet najlepsza była Polka, Anna Rostkowska (2:46:43), która jednocześnie zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej kobiet.

Fot. wroclaw.pl