Wyniki Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2017

Najlepszy Biegacz 2017 roku w Plebiscycie CITY TRAIL to tytuł przyznany przez kibiców oraz członków jury składającego się z ekipy organizacyjnej biegów CITY TRAIL. Nominowanych było dziesięć osób. Wymogiem były minimum dwa starty w przełajowych biegach CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden lub CITY TRAIL onTour w roku 2017, ale przede wszystkim liczyły się sukcesy w specjalizacji danego zawodnika. Po zsumowaniu głosów oddanych na Facebooku i członków jury, zwycięstwo odniósł mistrz Polski Juniorów w biegu na 5000 m oraz na 2000 m z przeszkodami, ósmy zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów na 3000 m z przeszkodami – 19-letni Nikodem Dworczak!

Rozstrzygnięcie Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2017 roku:

1. Nikodem Dworczak
2. Kamil Jastrzębski
3. Dawid Malina
4. Aleksandra Lisowska
5. Aleksandra Brzezińska
6. Angelika Mach
7. Kamil Karbowiak
8. Sylwia Ślęzak
9. Mateusz Kaczmarek
10. Mateusz Demczyszak

Podczas konkursu zmobilizowałem rodzinę, wielu znajomych do tego, by pomogli mi walczyć o zwycięstwo i jak widać wspólnymi siłami się udało! Ciężka praca w życiu się opłaca i jest ona nagradzana. Te wszystkie godziny spędzone na treningach bez względu na pogodę zamieniam na wygrane biegi i medale. Praca, jaką wykonałem w celu wygrania Plebiscytu też została doceniona i zamieniona na medal! – podkreśla zawodnik WMLKS Nadodrze Powodowo – Nikodem Dworczak. – Ten Plebiscyt ma dla mnie bardzo duże znaczenie, bo jak wiemy CITY TRAIL to cykl biegów, które odbywają się w największych miastach w Polsce. Startuje w nim wielu wspaniałych zawodników, multimedaliści mistrzostw Polski czy nawet Europy, a to właśnie ja, ten 19-letni chłopak pochodzący z małej miejscowości, który rok temu namieszał trochę w rywalizacji i wygrał cykl biegów w Poznaniu, teraz wygrywa Plebiscyt! Zostałem ogłoszony najlepszym biegaczem na trasach CITY TRAIL w Polsce, to dla mnie ogromne wyróżnienie! – dodaje.

Nagrodą główną za tytuł Najlepszego Biegacza 2017 roku w Plebiscycie CITY TRAIL jest nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 2-5 otrzymają nagrody w wysokości 500 zł. Dodatkowo zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymają zaproszenia na weekend do Hotelu IBB Długi Targ w Gdańsku. Na tym nie koniec – na weekend w Gdańsku pojadą również zawodnicy, których zdjęcia poddane głosowaniu w Plebiscycie uzyskały najwięcej udostępnień.

Każdy z zawodników, który wziął udział w Plebiscycie będzie uhonorowany pamiątkową statuetką. Wręczenie nagród odbędzie się podczas ceremonii kończących edycję 2017/2018.

Sukcesy nagrodzonych zawodników w 2017 roku:

Nikodem Dworczak

Mistrz Polski Juniorów w biegu na 5000 m oraz na 2000 m z przeszkodami. Ósmy zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Fot. Tomasz Szwajkowski

Kamil Jastrzębski

Mistrz Polski w Biegu Alpejskim oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Jest zawodnikiem, który jako jeden z nielicznych regularnie biega poniżej 15 minut na naszej trasie – w roku 2017 granicę 15 minut „złamał” 5 razy.

Fot. Jacek Deneka

Dawid Malina

Halowy mistrz Polski w biegu na 5000 m, wicemistrz Polski w półmaratonie, brązowy medalista Mistrzostw Polski na 10 000 m.

Fot. Piotr Dymus

Aleksandra Lisowska

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w półmaratonie.

Fot. Karolina Krawczyk

Aleksandra Brzezińska

Wicemistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 10 km.

Fot. Karolina Krawczyk

Przypomnijmy, że głosowanie w Plebiscycie było podzielone na dwa etapy. Pierwszy odbył się na facebook’owym profilu CITY TRAIL. Na kandydatów można było głosować przez kliknięcie któregokolwiek z dostępnych przycisków reakcji (np. „Lubię to”) pod zdjęciem kandydata. Na podstawie liczby kliknięć została stworzona klasyfikacja, w której kandydatom przyznano miejsca od 1. do 10. Za przyznane miejsce kandydaci otrzymali punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. 5. Głosowanie trwało przez 10 dni i zostało zakończone 8 lutego o godz. 21:00.

Wśród kibiców najwięcej głosów zgromadziła Aleksandra Lisowska – 598. Drugie miejsce zajął Kamil Jastrzębski – 569, a trzecie – Nikodem Dworczak – 489.

Drugi etap to głosowanie jury, które ustaliło swoją klasyfikację i na jej podstawie przyznało punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. W głosowaniu jury najwięcej głosów uzyskał Dawid Malina, drugie miejsce zajął Nikodem Dworczak, a trzecie – Kamil Karbowiak.

Jak podaje organizator plebiscytu, 5-osobowe jury złożone z członków ekipy organizacyjnej CITY TRAIL oceniając biegaczy kierowało się sukcesami i wynikami osiągniętymi w 2017 roku, a także ich zestawieniem z tabelami lekkoatletycznymi.

Ostateczna kolejność została ustalona po zsumowaniu punktów zdobytych przez zawodników podczas głosowania na Facebooku oraz głosów jury. W przypadku takiej samej liczby punktów z obu etapów decydowało głosowanie na Facebooku. Zwycięzcą został Nikodem Dworczak, drugie miejsce zajął Kamil Jastrzębski, trzecie – Dawid Malina.

To druga edycja Plebiscytu i po raz drugi okazało się, że warto go organizować. Zmobilizowaliśmy kilka tysięcy osób, które oddały swoje głosy na Facebooku, a zdjęcia nominowanych biegaczy były udostępnione kilkaset razy. To oznacza ogromne zaangażowanie zawodników, za co bardzo im dziękujemy i trzymamy kciuki za udany sezon! – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL i pomysłodawca plebiscytu.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Zawody odbywają się na dystansie 5 km w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Są imprezami skierowanymi zarówno do osób biegających regularnie, trenujących w klubach, jak i amatorów oraz biegających zupełnie rekreacyjnie. W biegach nie ma limitów czasu na pokonanie trasy, ani limitów miejsc. W poprzedniej edycji CITY TRAIL wystartowało łącznie 10 155 dorosłych biegaczy, którzy linię mety mijali 32 421 razy. W ramach każdej imprezy są organizowane również biegi dziecięco-młodzieżowe na dystansach od 300 m do 2 km. Organizatorem CITY TRAIL jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego.

Główni Partnerzy cyklu to Nationale-Nederlanden, Salomon oraz Suunto. Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem Plebiscytu jest Hotel IBB Długi Targ w Gdańsku. Patroni medialni to miesięcznik Bieganie oraz redakcje portali Polska Biega i runandtravel. Cykl CITY TRAIL onTour to letnia odsłona zawodów – 10 biegów (jeden w każdej lokalizacji cyklu jesienno-zimowego) w ciągu dwóch tygodni.

Szczegółowe informacje o zawodach znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.