Półmaraton Wiązowski w najniższej cenie tylko do poniedziałku

Organizatorzy 38. Półmaratonu Wiązowskiego zdecydowali się utrzymać najniższe progi opłat startowych na wszystkie biegi do poniedziałku 5 lutego. W programie imprezy, która odbędzie się 4 marca znajduje się m.in. bieg główny na dystansie półmaratonu, bieg „Wiązowska Piątka” oraz biegi dziecięce i młodzieżowe. Najniższa opłata startowa na wiązowską połówkę wynosi 45 złotych za pakiet bez koszulki, a za pakiet z koszulką należy zapłacić 15 złotych więcej. Biegacze zameldowani na terenie gminy Wiązowna w biegach wystartują za darmo pod warunkiem, że zdążą zgłosić się do poniedziałku. 

Półmaraton Wiązowski jest jedną z najstarszych tego typu imprez sportowych w Polsce i na stałe wpisał się w kalendarz imprez biegowych. W przyszłym roku już po raz trzydziesty ósmy w Wiązownie spotkają się biegacze, chcący u progu wiosennych startów sprawdzić swoją formę po zimowych przygotowaniach. Okazję do przetestowania ich efektów na trasie z atestem PZLA dostaną uczestnicy półmaratonu, biegu na 5 km oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych (Mały Półmaraton – 1500 m), dzieci w wieku 10-7 lat (Mały Ćwierćmaraton – od 1 km do 300 m) i najmłodsi poniżej 6 lat (Bieg Krasnoludków – 160 m).

Zapisy na imprezy ruszyły 15 grudnia i już w ciągu miesiąca liczba zapisanych osób przekroczyła 1300 osób.

Tempo zapisów jest naprawdę szybkie. Na naszych listach startowych jest już ponad 2000 tysiące uczestników. Postanowiliśmy zrobić ukłon w stronę zawodników i przedłużyliśmy termin obowiązywania najniższej opłaty startowej. Liczymy, że z naszej propozycji skorzysta wielu biegaczy planujących swoje wiosenne starty. – powiedziała Małgorzata Kąkol z Biura Organizacyjnego imprezy.

Wysokość wpisowego dla zawodników Wiązowskiej 5-tki to 25 zł za pakiet bez koszulki lub 40 zł za pakiet z koszulką. Od poniedziałku, 4 lutego o północy kwota wpisowego ulegnie podwyższeniu i nie będzie już możliwości wyboru pakietu bez koszulki.

Półmaraton Wiązowski jest pierwszym biegiem z cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego, w skład którego wchodzą jeszcze:

– 27 maja 2018 (Mińsk Mazowiecki) – Ogólnopolskie Biegi Uliczne 23. Mazowiecka Piętnastka i 4. Mazowiecka Piątka dystanse: 5 km, 15 km
– 10 czerwca 2018 (Biała Podlaska) – 7. Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega dystanse: 10 km, 15 km
– 23 czerwca 2018 (Platerów) – 9. Biegiem przez Platerów dystans: 10 km; Platerów
– 26 sierpnia 2018 (Siedlce) – 9. Bieg Siedleckiego Jacka dystanse: 5 km, półmaraton

Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, należy ukończyć po jednym biegu na każdym z czterech dystansów (5 km, 10 km, 15 km, 21,097 km) rozgrywanych w ramach poszczególnych imprez biegowych wchodzących w skład Grand Prix Traktu Brzeskiego. Zawodnik sam wybiera, w jakiej kolejności i gdzie pobiegnie dany dystans.Start, meta oraz miasteczko biegowe 38. Półmaratonu Wiązowskiego zlokalizowane będą przy Szkole Podstawowej w Wiązownie.

 Szczegółowe informacje na temat 38. Półmaratonu Wiązowskiego pod adresem: wiazownapolmaraton.pl lub na Facebooku.