2800 pakietów w 2 godziny! Półmaraton Słowaka wyprzedany

Zapisy do 12. edycji Hunters Grodziskiego Półmaratonu Słowaka rozpoczęły się punktualnie w samo południe. Dwie godziny później limit 2800 uczestników został wyczerpany i zapisy się zakończyły. Dwie godziny! Ubiegłoroczna rejestracja na grodziski półmaraton zakończyła się po zaledwie 20 godzinach, tym razem trwało to znacznie krócej.  

W ekspresowym tempie potoczyły się zapisy na Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim. Impreza wchodzi w skład Korony Polskich Półmaratonów i choćby z tego względu, organizatorzy apelowali o to, by nie odkładać decyzji o starcie. Patrząc na ubiegłoroczne tempo zapisów można było przypuszczać, że i tegoroczna rejestracja nie potrwa zbyt długo. Ale chyba mało kto się spodziewał, że już po dwóch godzinach 2800 pakietów startowych znajdzie swoich nabywców.

Organizatorzy ustanowili co prawda limit startujących na 3000 osób, ale 200 pakietów startowych pozostawili w swojej dyspozycji. Nie pozostawiają też wątpliwości – nie będzie podwyższenia limitu i dodatkowych zapisów.

W tym roku organizatorzy przewidzieli także możliwość odbioru  pakietu startowego w Poznaniu. Pakiety będą wydawane w salonie 4Faces w Galerii Avenida w Poznaniu przy ul. Matyi 2 (poziom 2 lokal 242).

12. Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka odbędzie się 10 czerwca o godz. 9:00. Biuro zawodów zlokalizowane jest w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 2A. Tradycyjnie już, bieg będzie poprzedzony przemarszem zawodników przy dźwiękach Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego spod biura zawodów na Stary Rynek, gdzie zlokalizowano start i metę biegu. Trasa składa się z dwóch pętli. W Grodzisku Wielkopolskim biegacze mogą liczyć zawsze na gorący doping mieszkańców na całej trasie półmaratonu.

Ubiegłoroczną edycję grodziskiego półmaratonu, zaliczanego do Korony Polskich Półmaratonów ukończyło 2 684 zawodników. Zwyciężył Krzysztof Szymanowski, który na mecie uzyskał wynik 01:14:04. Najszybszą zawodniczką z czasem 01:23:30 okazała się Patrycja Talar.