Grodziski Półmaraton „Słowaka” z batem na handlarzy pakietami

Organizatorzy 12. Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” zmienili zasady przepisywania numerów startowych. Podjęta decyzja ma na celu wyeliminowanie procederu handlowania pakietami startowymi, które na rynku wtórnym osiągały kosmiczne już ceny. 

Zapisy na 12. Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” trwały zaledwie dwie godziny, w tym rekordowym czasie rozeszły się wszystkie z 2800 przygotowanych przez organizatorów pakietów startowych. Od razu po zamknięciu zapisów zaczęły się pojawiać oferty odsprzedaży miejsc startowych, oczywiście po zawyżonych cenach. Podczas gdy nominalna cena pakietów startowych wynosiła 80 zł, w drugim obiegu ich cena wzrosła aż do 250 zł! Handlarze bazowali przede wszystkim na fakcie, że półmaraton „Słowaka” należy do Korony Polskich Półmaratonów, i zawodnicy chcący zdobyć odznakę z pewnością są w stanie dużo zapłacić za możliwość startu w grodziskim biegu.

Aby więc uniemożliwić handel pakietami startowymi, organizatorzy imprezy podjęli decyzję o zmianie systemu przepisywania numerów startowych pomiędzy zawodnikami.

Decyzja podjęta przez organizatorów 12. Hunters Grodzisk Półmaraton „Słowaka” przyjęta została przez internautów w taki sposób

12. Hunters Grodziski Półmaratonu „Słowaka” odbędzie się 10 czerwca. Start i meta znajdują się na Starym Rynku. Trasa składa się z dwóch pętli. Biuro zawodów zlokalizowane jest w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 2A. W zeszłym roku na mecie zameldowało się 2 684 osób.