Jantarowy Przełaj – biegowa propozycja na majówkę

26 maja już po raz piąty odbędzie się Jantarowy Przełaj, czyli świetna propozycja biegania po przepięknych nadmorskich terenach. Uczestnicy do dyspozycji mają dystanse od 3 km do półmaratonu. Trasy wiodą przede wszystkim przez las, a start i meta biegu ulokowane są na samej plaży. W tym roku organizatorzy przygotowują także trasy Nordic Walking.

Biegaczy i kijkarzy gościć będzie Gmina Stegna, która obfituje w doskonałe tereny leśne, na których można tworzyć długie i bardzo interesujące trasy. Dodatkowo koniec maja to czas, w którym jeszcze nie rozpoczął się sezon turystyczny, w związku z czym, w samym Jantarze nie ma tłumów ludzi, jest za to na tyle ciepło, że można po biegu wskoczyć do wody i opalać się na ręczniku w oczekiwaniu na swoich towarzyszy. Jantar to miejscowość, do której turyści zjeżdżają, poszukując odpoczynku i urokliwych szerokich plaż, niemniej jednak są tam doskonałe warunki do biegania, które organizatorzy z sukcesem wykorzystują. Mimo nadmorskiego charakteru, tylko start i meta umiejscowione są na piasku, reszta trasy wiedzie przez okoliczne lasy.

Jubileuszowa, piąta edycja Jantarowego Przełaju przyniesie trochę nowości, organizatorzy imprezy przygotowują dystanse 21 km, 10 km i 3 km w biegu, a także 10 km i 3 km w nordic walking! Cały wachlarz opcji dopełniają biegi dla dzieci i młodzieży i świetna, głównie leśna trasa z widowiskowym startem na szerokiej plaży Jantaru.

Jantar

Jantarowy Przełaj przyciąga uczestników przede wszystkim swoim klimatem stosunkowo kameralnej imprezy, która przygotowana jest doskonale z dbałością o szczegóły takie jak, porządne oznakowane trasy, stworzenie klimatycznego miasteczka zawodów, zaprojektowanie ciekawych i nietuzinkowych medali czy numerów startowych, zaangażowanie lokalnej społeczności i wiele innych.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy, malowany odlewany medal, pełny posiłek regeneracyjny, numer startowy z chipem, pomiar czasu, fotorelację i wideo relację z imprezy, obecna będzie również wykwalifikowana służba medyczna, do tego dojdą puchary dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach i vouchery za miejsca w open.

Jantarowy Przełaj

W zeszłym roku po raz pierwszy dodany został dystans półmaratonu dla biegaczy i od razu spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Tym razem, w związku z licznymi zapytaniami, dodano również nordic walking na 10 km z nagrodami i poważnym podejściem do kijkarzy. Na Jantarowym Przełaju wyznaczona jest też trasa rekreacyjna – 3 km, gdzie start jest bezpłatny i biega lub idzie się dla czystej frajdy i przyjemności.

Koszulki Jantar

Jantarowy Przełaj to również gratka dla dzieci – biegi młodzieżowe po plaży dla najmłodszych na dystansach od 100 do kilkuset metrów w zależności od wieku młodych biegaczy.

Biegi dla dzieci w Jantarze

Jantarowy Przełaj to ciekawa wakacyjna propozycja, na aktywne spędzanie wolnego czasu. Impreza jest świetnie zorganizowana, z panującą bardzo sympatyczną atmosferą, a trasy biegu poprowadzone są po bardzo zróżnicowanym podłożu i terenie. To wszystko sprawia, że Jantarowy Przełaj jest imprezą bardzo dynamicznie się rozwijającą. Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy osiągnięto rekord frekwencji i wystartowało aż 377 zawodników. Ponad dwa razy tyle osób, niż rok wcześniej.

Gmina Stegna i The North Event zapraszają serdecznie na imprezę, już teraz warto zaplanować swój sportowy maj! Zapisy prowadzone są za pomocą strony elektronicznezapisy.pl. Warto dodać,  że mieszkańcy Gminy Stegna mają zapewniony bezpłatny udział w biegach na 10 km i 21 km oraz nordic walking na 10 km.

Więcej informacji na stronie jantarowyprzelaj.pl oraz na portalu Facebook

 

Portal Biegowe.pl jest Patronem Medialnym wydarzenia