Memoriał Kusocińskiego 8 czerwca w Chorzowie. Bilety od 10 złotych!

Memoriał Janusza Kusocińskiego to kolejna wielka impreza lekkoatletyczna, która w tym roku zagości na Stadionie Śląskim. Ten najstarszy polski mityng, mający wielkie tradycje i bogatą sportową historię, odbędzie się w Chorzowie 8 czerwca. Ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie – ich ceny zaczynają się od 10 złotych.

Po kilku latach rozgrywania zawodów w Szczecinie Memoriał Janusza Kusocińskiego znalazł nowy dom – będzie nim nowoczesny Stadion Śląski w Chorzowie. Właśnie tutaj 8 czerwca odbędzie się 64. edycja tego prestiżowego mityngu lekkoatletycznego. Mające tak długą tradycję zawody gościły dotychczas ok. 300 medalistów olimpijskich, a na koncie mają także listę składającą się z 10 rekordów świata, 10 rekordów Europy oraz ponad 80 rekordów Polski. To wszystko czyni Memoriał Janusza Kusocińskiego niebywale prestiżowym wydarzeniem, które zapisało się na kartach historii polskiego sportu. Nowe rozdziały tej pasjonującej opowieści pisać będą najlepsi lekkoatleci świata na Stadionie Śląskim. Jak zapewniają władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, głównego organizatora wydarzenia, na 64. Memoriale Kusocińskiego w Chorzowie nie zabraknie wybitnych postaci sportu.

Jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim będą padać światowej klasy wyniki. Wielkich emocji nie zabraknie. Gwarantem tego będą starty Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka czy Piotra Małachowskiego. Na bieżni zobaczymy Adama Kszczota czy Sofię Ennaoui. Obok nich kibice zobaczą wielkie, wielkie gwiazdy. Rozmawiamy z czołowymi zawodnikami świata i jestem przekonany, że uda nam się ich zaprosić do startu w Chorzowie. – przekonuje dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, obecnie wiceprezes Zarządu PZLA Tomasz Majewski, który niejednokrotnie toczył pasjonujące boje na Memoriale Kusego.

Memoriał Kusocińskiego

Stadion Śląski to obecnie najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w Polsce. W związku z tym Chorzów będzie gospodarzem wielu prestiżowych wydarzeń. Od dziś można już kupować bilety na jedno z nich – 64. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Osoby, które już teraz zdecydują się na zakup biletów mogą liczyć na atrakcyjne promocje. Do pierwszych dni marca najtańsze wejściówki dostępne będą w cenach zaczynających się od 10 złotych. Wejściówki można nabyć w serwisach Eventim, Kupbilet oraz eBilet.

Memoriał Janusza Kusocińskiego rozgrywany jest od 1954 roku – jego pierwsza edycja odbyła się na stadionie warszawskiej Legii. Janusz Kusociński w 1932 roku w Los Angeles zdobył złoty medal olimpijski w biegu na 10 000 metrów, pokonując czołówkę światowych biegaczy, m.in. Finów Lauriego Virtanena i Volmari Iso-Hollo. Srebrny medalista I Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce na dystansie 5000 m, rozegranych w 1934 roku we Włoszech. Opracował własną metodę treningu długodystansowego tzw. interwałową.

Walczył w obronie Warszawy we wrześniu 1939. Zamordowany przez hitlerowskich zbrodniarzy w 1940 roku w podstołecznych Palmirach.