Saucony sponsorem technicznym ONICO Gdynia Półmaratonu

Już 18 marca odbędzie się ONICO Gdynia Półmaraton, jeden z największych biegów masowych na Pomorzu i pierwszy z biegów zaliczanych do Korony Polskich Półmaratonów.  Organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji i przyszykowali 10 tysięcy pakietów startowych. Sponsorem technicznym trzeciej edycji imprezy została marka Saucony.

Marka Saucony będzie wspierać uczestników ONICO Gdynia Półmaratonu po raz pierwszy. Oficjalnym butem imprezy został model Triumph ISO 4, który dzięki zwiększonej powierzchni pianki EVERUN, zapewnia maksymalną amortyzację podczas biegu. Producent deklaruje, że te buty dobrze sprawdzą się na asfalcie.

Półmaraton w Gdyni to jedno z największych wydarzeń biegowych w Polsce. Atmosfera w trakcie wydarzenia jest niepowtarzalna. Nasza marka została stworzona z myślą o biegaczach, dla których sport jest prawdziwą pasją, dlatego nie może nas tam zabraknąć. Ponadto, zadbamy o wyjątkową pamiątkę z trasy. Każdy biegacz ma swój indywidualny, niepowtarzalny styl, który będzie mógł zaprezentować podczas mijania strefy Saucony. Fotkę w biegu będzie można znaleźć w naszych mediach społecznościowych – powiedział Grzegorz Grzegorczyk, Sales&Marketing Director WPC Sport, wyłącznego dystrybutora marki Saucony w Polsce.

Poprzednie edycje były dla nas bardzo udane. Impreza rozwija się z roku na rok, o czym najlepiej świadczy rosnące zainteresowanie uczestników. Najbliższa edycja prawdopodobnie przyniesie frekwencyjny rekord, dlatego mamy nadzieję, że wspólnie z Saucony będziemy świętować sukces nie tylko organizacyjny, ale również frekwencyjny – dodała Natalia Jędrzejczyk, rzecznik prasowy ONICO Gdynia Półmaratonu.

Impreza w Gdyni to nie tylko rywalizacja w półmaratonie. Dystans będzie można również pokonać w sztafecie. Dzień przed biegiem głównym odbędą się także biegi dla dzieci. Gdynia będzie gospodarzem mistrzostw świata w półmaratonie w 2020 r.