Bieg OSHEE 10 km po prawobrzeżnej Warszawie

Już 22 kwietnia 2018 r. w ramach szóstego ORLEN Warsaw Marathonu odbędzie się również bieg OSHEE 10 km. Organizatorzy właśnie przedstawili jego trasę. Start w tym biegu będzie dobrą okazją, aby poznać prawobrzeżną Warszawę, ponieważ w całości zostanie on rozegrany po prawej stronie Wisły.  

Podobnie jak w ubiegłym roku, wszyscy zawodnicy ORLEN Warsaw Marathon, staną razem na linii startu usytuowanej na Wybrzeżu Szczecińskim. O godzinie 9:00, po wystrzale startera, maratończycy skierują się na północ Warszawy i wbiegną na Most Świętokrzyski, natomiast uczestnicy biegu OSHEE 10 km pobiegną w przeciwnym kierunku – Wałem Miedzeszyńskim na południe miasta.

Organizatorzy podkreślają, że na początkowych kilometrach rywalizacja będzie odbywać się na szerokich ulicach o niewielkim nachyleniu, co powinno zapewnić biegaczom odpowiedni komfort biegu i pomóc w utrzymaniu szybkiego tempa. Uczestników obowiązuje limit czasowy wynoszący 01h:40min:00s od strzału startera, a na linii startu zawodnicy powinni ustawić się w wybranej przez siebie podczas rejestracji strefie czasowej.

Otwórz mapę w wysokiej rozdzielczości

Z Wału Miedzeszyńskiego zawodnicy biegu OSHEE 10 km skręcą w lewo, w ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, a następnie w ul. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, gdzie w okolicach 5 km trasy na biegaczy czekać będzie punkt nawodnieniowy. Dalej trasa będzie prowadzić przez urokliwą Saską Kępę: ulicę Egipską, Saską – gdzie na biegaczy czeka niewielki podbieg – oraz Zwycięzców, aby ponownie Wałem Miedzeszyńskim i al. Jerzego Waszyngtona skierować biegaczy na metę. Podobnie jak w ubiegłym roku, wszyscy biegacze ORLEN Warsaw Marathon, zarówno maratończycy, jak i uczestnicy biegu OSHEE 10 km, będą finiszować w tym samym miejscu – na błoniach stadionu PGE Narodowy.

Dzięki wprowadzeniu niewielkich lecz pozytywnych zmian w stosunku do ubiegłorocznej trasy, polegających m.in. zmniejszeniu liczby zakrętów, liczymy na jeszcze lepsze wyniki i większą satysfakcję uczestników biegu. W tym roku spodziewamy się wyników faworytów biegu OSHEE 10 km poniżej 29 minut wśród mężczyzn i w okolicach 33 minut wśród kobiet – stwierdził Jarosław Żórawski, Rzecznik Prasowy ORLEN Warsaw Marathon.

Jednocześnie organizatorzy przedstawili medal, jaki otrzyma każdy z uczestników, który dotrze do mety biegu. Podobnie jak krążki, które trafią do maratończyków OWM jego kształt wyznaczają granice Polski. Od zaprezentowanego wcześniej medalu maratońskiego różni się kolorem oraz wzorem.

 

mat pras.