11. PKO Poznań Półmaraton tuż tuż

Ponad 11 tysięcy uczestników z 22 państw znajduje się na liście startowej 11.PKO Poznań Półmaratonu. Chętni do udziału w imprezie mogą się zgłaszać do 14 kwietnia.

O czołowe lokaty powalczą zawodnicy z Czarnego Lądu, których ataki odpierać będą polscy reprezentanci m.in. Marcin Chabowski – ubiegłoroczny zwycięzca Półmaratonu, Błażej Brzeziński triumfator PZU Maratonu Warszawskiego z 2017 roku, Szymon Kulka, Tomasz Grycko oraz Ukrainiec Mykola Iukhimchyk (zwycięzca 18.PKO Poznań Maratonu 2017). Wśród kobiet faworytką imprezy będzie reprezentująca barwy Kenii – Ruth Chemisto Matego, z którą zmierzą się Izabela Parszczyńska, Monika Kaczmarek, Dominika Nowakowska oraz Dominika Stelmach.

Każdy z uczestników przed biegiem musi odebrać swój pakiet startowy, w którym znajdzie: numer startowy, chip do pomiaru czasu, gąbkę, worek na odzież do szatni, sportową torbę, koszulkę marki 4F, izotonik 4MOVE, żel energetyczny Diamant oraz Piwo Grodziskie. Pakiety będą wydawane w Biurze Zawodów, które w dniach 13 i 14 kwietnia mieścić się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Hala 3) przy ul. Głogowskiej 14, 60-734 Poznań.

Godziny pracy Biura Zawodów:

  • 04.2018 (piątek) w godz. 10.00 – 20.00
  • 04.2018 (sobota) w godz. 10.00 – 20.00

W dniu biegu, 15 kwietnia, Biuro Zawodów jest nieczynne.

Weryfikacja zawodników oraz odbiór pakietów odbywać się będzie na podstawie karty startowej, która znajduje się na profilu każdego zapisanego uczestnika lub dokumentu tożsamości. Wszelkie niezbędne przedstartowe informacje zawarte zostały w informatorze dla startujących.

Start biegu zaplanowano na godz. 10:00 na ulicy Grunwaldzkiej, tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, na wysokości World Trade Center, jednak w odróżnieniu od dwóch poprzednich edycji trasa pobiegnie w stronę Grunwaldu. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, zawodnicy na trasę wyruszą tzw. startem falowym, czyli w odstępach czasu.  Każda ze stref: A,B,C,D,E,F na trasę biegu wyruszy w odstępie 3 do 5 minut.

Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy Półmaratonu pobiegną nie tylko dla siebie. Każdy, kto przed biegiem przypnie do koszulki kartkę „Biegnę dla Filipa i Alberta” i dotrze z nią do mety, pomoże ośmioletniemu Filipowi oraz dwudziestoletniemu Albertowi, którzy wymagają specjalistycznej opieki. Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „Biegnę dla Filipa i Alberta”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla chłopców.

mat pras.