Wizz Air Katowice Half Marathon – nowa impreza na biegowej mapie Polski

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła dzisiaj, że została sponsorem tytularnym Wizz Air Katowice Half Marathon, imprezy biegowej, która odbędzie się 10 czerwca w Katowicach.

W ramach Wizz Air Katowice Half Marathon odbędzie się nie tylko bieg na dystansie półmaratonu, ale także biegi towarzyszące na 5 km i 10 km, oraz bieg sztafetowy 4×5 km, Nordic Walking 5 km i biegi dziecięce. Na trasę biegów uczestnicy ruszać mają spod katowickiego Spodka, by po pokonaniu swojego dystansu ulicami Katowic, wrócić w to samo miejsce, gdzie zlokalizowana będzie także meta biegów.

Jak wynika z map biegów opublikowanych przez organizatorów biegi poprowadzą  głównymi katowickimi arteriami, półmaraton zahaczy również o tereny zielone. Poza tym organizatorzy zapowiadają, że w uzyskiwaniu dobrych czasów biegaczom może pomóc długi zbieg prowadzący do mety biegu.

Link do map w wysokiej rozdzielczości 

W sumie udział w imprezie będzie mogło wziąć 3 tysiące biegaczy. Limit półmaratonu organizatorzy ustanowili na 2000 zawodników, z kolei w biegach towarzyszących wystartuje kolejny tysiąc uczestników. Ceny pakietów startowych rozpoczynać będą się już od 39 złotych.

– Z ogromną radością ogłaszamy kolejne biegowe wydarzenie WIZZ. Objęcie sponsoringiem tytularnym 1st Wizz Air Katowice Half Marathon po raz kolejny podkreśla zaangażowanie Wizz Air zarówno w propagowanie zdrowego trybu życia, jak również w działalność linii na Śląsku. Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy bieg zyska popularność wśród najbardziej doświadczonych biegaczy oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. Niskokosztowe podróże lotnicze oraz bieganie mają dużo wspólnego: gwarantują nowe doświadczenia i są dostępne dla wszystkich. WIZZ oferuje niezwykłe możliwości zarówno w sporcie jak i w podróżowaniu. Zachęcamy wszystkich naszych klientów do skorzystania z obu okazji. Do zobaczenia 10 czerwca w Katowicach! – powiedziała Zsuzsa Poos, Dyrektor Marketingu w Wizz Air.

Wizz Air Katowice Half Marathon

– Cieszę się, że w Katowicach, w mieście, w którym promujemy zdrowy styl życia, już w czerwcu będziemy gościć biegaczy z całego świata, podczas wyjątkowego wydarzenia Wizz Air Katowice Half Marathon.  Jestem przekonany, że półmaraton zostanie pozytywnie odebrany zarówno poprzez zawodników, jak i kibiców, których już dziś serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania w malowniczych zakątkach Miasta, przez które prowadzi trasa biegu – powiedział Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

– Jest mi niezwykle miło, że udało nam się zbudować projekt jakim jest Wizz Air Katowice Half Marathon. Takiego wydarzenia brakowało przez lata na biegowej mapie Katowic, patrząc na to co dzieje się w innych dużych miastach zarówno na Śląsku jak i w Polsce. Ostatnia dekada to dynamiczny wzrost liczby miłośników biegania i ulicznego ścigania się. Już ponad 1/4 Polaków biega regularnie i obserwując rosnącą frekwencję w zawodach na całym świecie mamy szansę stworzyć kolejne wielkie wydarzenie dla Katowic. Dzięki życzliwości sponsora, jak i przychylności władz miejskich, będziemy w stanie konkurować z najlepszymi półmaratonami w Europie. W ciągu kilku lat będziemy stopniowo rozwijać bieg i budować markę zarówno Katowic jak i naszych Sponsorów, na czele z liniami lotniczymi Wizz Air, dla których Katowice i cała Metropolia są bardzo ważnym odbiorcą – powiedział Mateusz Banaś, dyrektor Wizz Air Katowice Half Marathon.

Szef nowego biegu w Katowicach podkreślił ponadto, że celem imprezy jest również promocja miasta oraz Śląska, a także zachęcanie mieszkańców do podejmowania aktywności fizycznej.

–  Osobiście jako maratończyk z ponad 10-letnim doświadczeniem i członek Fundacji „Cała Naprzód”, mam wielką satysfakcję z tego, iż będziemy mieli wkład w promocję Katowic i aktywności fizycznej wśród mieszkańców. Trasa biegu prowadzi przez wiele pięknych i zróżnicowanych miejsc pokazując jak się rozwijają. Bo Katowice to „Miasto Ogrodów” nie tylko z nazwy, ale przede wszystkim metafora rozwijającego się miasta i społeczności. Chcielibyśmy dzięki naszej pasji dać kolejny bodziec do rozwoju dla Katowic i Śląska, pokazując, że jesteśmy nie tylko regionem przemysłowym, kulturalnym, czy muzycznym, ale także miejscem wielkich wydarzeń sportowych. Bieganie jest najprostszą formą rekreacji. Pobiegnijmy razem przez serce Górnego Śląska! – zaprasza Mateusz Banaś.

Dzisiejsze ogłoszenie po raz kolejny podkreśla zaangażowanie Wizz Air w promocję aktywnego stylu życia. Linia jest już sponsorem tytularnym kilku innych wydarzeń biegowych w swoich bazach w Europie. Wizz Air Budapest Half Marathon, Wizz Air Debrecen Airport Run, Wizz Air Kyiv City Marathon, Wizz Air Cluj-Napoca Marathon, Wizz Air Sofia Marathon i Wizz Air Skopje Marathon to imprezy, które cieszą się popularnością zarówno wśród biegaczy, jak i turystów. Wizz Air Katowice Half Marathon, który odbędzie się 10 czerwca, będzie pierwszym biegiem spod szyldu linii lotniczej w naszym kraju.

Strona biegu: halfmarathonkce.pl

mat.pras