Ostatni akord 7. Biegu 10 km Szpot Swarzędz

Choć od 7. Biegu 10 km Szpot Swarzędz minęły już trzy tygodnie, to właśnie dziś nastąpił ostatni akcent imprezy – przekazanie nagrody głównej – samochodu osobowego Hyundai i10. W losowaniu nagrody przeprowadzonym wśród wszystkich uczestników 7. Biegu 10 km Szpot Swarzędz szczęście uśmiechnęło się do  Jana Dębskiego  z  miejscowości Sucharzewo w województwie kujawsko – pomorskim, który biegł z numerem startowym 185.

– Decyzję o starcie w 7. Biegu 10 km Szpot Swarzędz podjąłem tak naprawdę tuż po ukończeniu ubiegłorocznego Maratonu Poznańskiego.  To właśnie na terenie Targów Poznańskich otrzymałem od Organizatora swarzędzkiej 10-tki zaproszenie. Stąd też mój niski numer startowy 185 – powiedział we wtorek 15 maja 2018 roku Jan Dębski – laureat głównej nagrody 7. Biegu 10 km Szpot Swarzędz tuż po odebraniu kluczyków do nowiutkiego Hyundai-a i10. Był to ostatni akord tego, rozegranego na ulicach Swarzędza w niedzielę 22 kwietnia biegu, który – przypomnijmy – ukończyło ponad 2 550 biegaczek i biegaczy .

– Tak naprawdę, to biegam dopiero od 6 lat, bo brakowało mi aktywności ruchowej. Ukończyłem 60 lat, przytrafił mi się udar i postanowiłem  pokonać wiele trudności właśnie biegając. Dzisiaj mam na koncie ponad 100 ukończonych biegów, w tym 3 maratony. Biegam dla siebie, nie dla rekordów. Nagroda była totalnym zaskoczeniem, aczkolwiek miło jest wygrywać tak cenne rzeczy. Zazwyczaj jesteśmy z żoną Urszulą – moim najwierniejszym kibicem – do końca każdego biegu, stąd i obecność podczas losowania w Swarzędzu nie była przypadkowa. Samochód pozostanie w rodzinie, a najczęściej będzie z  niego korzystała chyba żona. Bardzo mi się podobała aukcja na rzecz Nikoli Kubiak, brałem w niej aktywnie udział, ale tym razem inni byli mocniejsi w licytowaniu ciekawych przedmiotów. Na pewno wybiorę się w roku przyszłym na 8. Bieg 10 km Szpot Swarzędz i ubolewam, że nie będę mógł być tutaj 9 września, w dniu rozegrania III Półmaratonu Szpot Swarzędz  – dodał J. Dębski .

Nagroda główna wyjechała niemal w samo południe 15 maja 2018 roku ze swarzędzkiego salonu marki Hyundai firmy Szpot do Sucharzewa w województwie kujawsko-pomorskim, miejscowości, której  p. Jan jest … sołtysem.

 

mat.pras

Fot. K. Cegłowska