We Wrocławiu jak w Grodzisku. Nie będzie handlu pakietami

Pakiety startowe na 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. 12 tysięcy miejsc znalazło nabywców w rekordowym tempie, wszystkie sprzedano w ciągu zaledwie 15 dni. Do tej pory, uczestnicy którzy nabyli pakiet, ale z jakiegoś powodu nie mogli wziąć udziału w biegu, mieli możliwość przepisania go na inną osobę. Teraz, po sygnałach od biegaczy o nasilającym się procederze handlowania pakietami, organizatorzy biegu w stolicy Dolnego Śląska zawiesili taką ewentualność. Na podobne rozwiązanie zdecydowali się niedawno organizatorzy  12. Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton bije wszelkie rekordy popularności. Po raz drugi z rzędu wrocławski półmaraton był najczęściej wybieranym biegiem spośród wszystkich wchodzących w skład Korony Polskich Półmaratonów w 2017 roku. Zapisy na tegoroczny bieg rozpoczęły się 1 stycznia, a już 15 dni później 12 tysięcy pakietów startowych znalazło swoich nabywców. To powoduje, że miejsce na starcie wrocławskiego biegu jest towarem bardzo pożądanym, a jednocześnie bardzo deficytowym. Taka sytuacja niestety sprzyja rozkwitowi nielegalnego handlu pakietami startowymi, i takie sygnały dotarły do organizatorów PKO Nocny Wrocław Półmaratonu, a ci zdecydowali się interweniować.

Jak czytamy na stronie biegu: –  Ze względu na duże wyprzedzenie pomiędzy okresem sprzedaży, a samą imprezą, już od kilku lat wszyscy uczestnicy mieli możliwość przepisania pakietu na inną osobę – jeśli jakiś powód uniemożliwiał im wzięcie udziału w biegu. 

Niestety, w związku z informacjami od biegaczy o nieuprawnionych sprzedażach pakietów startowych na 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, w celu zatrzymania nielegalnego procederu zmuszeni jesteśmy czasowo wyłączyć funkcję cesji praw do pakietu startowego dla transakcji realizowanych od dnia 11 maja 2018 r. do czasu wyjaśnienia zgłoszonych incydentów przez organy ścigania.

Mając na uwadze zgłoszenia maratończyków od dnia 11 maja 2018 r., pojawi się możliwość oddania pakietu i numeru startowego do dyspozycji organizatora. Zawodnikowi zostanie zwrócona całość wpłaconej kwoty (opłaty będą zwracane zgodnie z kolejnością zwrotu pakietów w cyklu cotygodniowym). Następnie w dniu 4 czerwca zostaną uruchomione ponowne zapisy. Do dyspozycji chętnych będzie liczba pakietów równa liczbie numerów startowych zwróconych przez osoby rezygnujące z udziału w 6. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. – piszą organizatorzy 6. PKO Nocny Wrocław Półmaratonu

Na takie rozwiązanie zdecydowali się wcześniej organizatorzy 12. Hunters Grodziskiego Półmaratonu “Słowaka”. W marcu otworzyli oni zapisy na 2800 miejsc startowych, które zakończyły się po zaledwie dwóch godzinach! W tym rekordowym czasie sprzedano wszystkie dostępne pakiety. Jednak już w ciągu kliku godzin, w internecie pojawiły się oferty odsprzedaży pakietów po bardzo zawyżonych cenach.

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton startuje 16 czerwca.

 

źródło: wroclawmaraton.pl

Fot. Dominik Kalamus