Zapisani na PKO Silesia Marathon mogą zobaczyć Memoriał Janusza Kusocińskiego za darmo

Organizatorzy PKO Silesia Marathon, który w tym roku odbędzie się już po raz dziesiąty, przygotowali dla biegaczy niespodziankę. A konkretnie 1,5 tysiąca podwójnych bezpłatnych zaproszeń na 64. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Impreza odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wszystkie osoby zarejestrowane na tegoroczny PKO Silesia Marathon lub PKO Silesia Półmaraton, którym został już przyznany numer startowy, mogą odebrać podwójne zaproszenie i kibicować światowym gwiazdom ze specjalnie przygotowanego sektora PKO Silesia Marathon na Stadionie Śląskim.

Memoriał Janusza Kusocińskiego to jeden z najstarszych na świecie mityngów lekkoatletycznych, skupiający światowe gwiazdy lekkoatletyki. W tym roku jedną z nich będzie Genzebe Dibaba, którą 8 czerwca zobaczymy w biegu na dystansie 1500 metrów. Biegaczka z Afryki to obecnie jedna z najważniejszych postaci światowej lekkoatletyki. W 2016 zdobyła srebrny medal olimpijski w biegu na 1500 metrów, rok wcześniej dwukrotnie stawała na podium mistrzostw świata, a w latach 2012 – 2018 pięciokrotnie została halową mistrzynią świata. Jej sportowy kunszt wspaniale podkreśla siedem rekordów świata, w tym aktualny. Dibaba, wybrana w 2015 roku lekkoatletką roku w plebiscycie Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF),  pierwszy raz w karierze wystąpi w naszym kraju na letnim mityngu.

Biegałam już w Polsce na mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy 10 lat temu, później startowałam też na halowych mistrzostwach świata w Sopocie oraz mityngu IAAF World Indoor Tour w Toruniu ale to w Chorzowie zadebiutuję w waszym kraju na mityngu letnim. Już nie mogę doczekać się tego startu! Moimi celami są poprawa rekordu memoriału oraz złamanie bariery 4 minut na 1500 metrów. Przygotowania do sezonu przebiegają dobrze i powinnam być w dobrej formie podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego. – zapewnia Genzebe Dibaba, która w minionym sezonie halowym zdobyła dwa złota halowych mistrzostw świata w Birmingham.

Czoła światowej gwieździe stawią znakomite Polki. Na linii startu obok Etiopki pojawią się Angelika Cichocka oraz Sofia Ennaoui. Ta pierwsza jest aktualną mistrzynią Europy (Amsterdam 2016) i medalistką halowych mistrzostw Europy i świata. Druga z naszych reprezentantek zdobyła dwa srebrne krążki czempionatu kontynentu młodzieżowców (U23), stawała także na podium halowych mistrzostw Europy.

Udział trójki tak znakomitych zawodniczek jest gwarantem znakomitego biegowego widowiska. Dołączają one do grona już wcześniej ogłoszonych gwiazd 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego, takich jak Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Adam Kszczot czy Piotr Lisek. Rywalem tego ostatniego będzie czołowy zawodnik świata, wielokrotny medalista najważniejszych imprez i rekordzista świata, Francuz Renaud Lavillenie.

Gdy przychodzi do startu to skupiamy się na naszych własnych celach. A te na Śląskim będą wielkie. To piękny obiekt. Póki co widziałem go tylko na zdjęciach i w telewizji, ale zrobił na mnie znakomite wrażenie. Nie mogę się doczekać startu w Chorzowie. To będzie wielka przygoda. Postaram się żeby kibice wyszli po naszym konkursie bardzo zadowoleni. – zapewnia Piotr Lisek, który w 2017 roku skacząc 6 metrów ustanowił rekord Polski.

64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Śląskim. Wydarzenie po kilku latach rozgrywania w Szczecinie, przenosi się na zmodernizowany obiekt w Chorzowie. Zawody poświęcone są pamięci mistrza olimpijskiego z 1932 roku, który został zamordowany przez hitlerowców w 1940 roku.

Jak zdobyć zaproszenie?

1,5 tysiąca podwójnych zaproszeń czeka na wszystkie osoby zarejestrowane na PKO Silesia Marathon lub PKO Silesia Półmaraton, którym został już przyznany numer startowy. Zaproszenia otrzyma pierwsze 1500 osób, po przedstawieniu dokumentu tożsamości i zweryfikowaniu numeru startowego na liście startowej. Poniższe terminy odbioru zaproszeń obowiązują tylko w przypadku, gdy pula dostępnych zaproszeń nie zostanie wcześniej wyczerpana.

Odbiór zaproszeń będzie możliwy:

mat.pras