Jest trasa biegu Reebok POWERUN by Runmageddon

Organizatorzy warszawskiego biegu Reebok POWERUN by Runmageddon, który odbędzie się już 14 kwietnia, a zatem za nieco ponad 3 tygodnie, właśnie zaprezentowali jego trasę. Uczestnicy „pierwszego miejskiego biegu z przeszkodami” pobiegną ulicami Starego Miasta oraz Bulwarami Wiślanymi. Wszyscy do pokonania będą mieć dystans 10 kilometrów, a chętni będą mogli zmierzyć się z 10 przeszkodami, za pokonanie których otrzymają czasową bonifikatę. Jak podają organizatorzy dotychczas nabywców znalazło ponad 1000 pakietów z puli 5000 miejsc dostępnych na to wydarzenie.

W sobotę, 14 kwietnia, uczestnicy Reebok POWERUN by Runmageddon, zmierzą się z zupełnie nową trasą biegową w Warszawie, zlokalizowaną w najbardziej reprezentatywnej części miasta. Dla wielu będzie to pierwsza okazja do poznania Starówki i Bulwarów Wiślanych właśnie od tej strony.

Trasa mierząca około 10 km będzie miała swój początek i koniec w Multimedialnym Parku Fontann.  Pierwszy etap biegu będzie rozgrywał się wzdłuż lewego brzegu Wisły. Biegacze wyruszą Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego, gdzie zawrócą, aby Bulwarem Jana Karskiego kontynuować bieg do końca Bulwaru Profesora Zbigniewa Religi. Kolejny odcinek trasy pokonają w kierunku Centrum Nauki Kopernik, gdzie na uczestników czekać będzie specjalna przeszkoda – dla tych którzy się z nią zmierzą organizatorzy przewidują bonus czasowy. Następnie pobiegną Wybrzeżem Kościuszkowskim do ul. Bednarskiej.

Scenerią dla drugiego etapu będą ulice Starego Miasta. Trasa poprowadzi uczestników przez Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy i Podwale aż do mety w Parku Fontann.

Jak tłumaczą organizatorzy trasa Reebok POWERUN by Runmageddon została zaplanowana tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać ruch w mieście.

Zasady biegu są proste:

  • Każdy z uczestników będzie mógł spróbować pokonać przeszkody (będzie 10 przeszkód).
  • Za każde pokonane utrudnienie biegaczowi zostanie odjęta 1 minuta od finalnego wyniku. Oznacza to, że przebycie 10 przeszkód to aż 10 minut zyskanych w finalnym czasie!
  • Pozostali, którzy zdecydują się tylko na bieg, będą musieli postawić na szybkość.

Reebok POWERUN by Runmageddon odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia. Impreza rozpocznie się o godz. 9:00, a całe wydarzenie potrwa do godziny 18:00. Starty będą odbywać się w seriach, co 15 minut (po 150 osób), aby dać uczestnikom maksymalny komfort biegu oraz podczas pokonywania przeszkód.

W pakiecie startowym znajdą się: koszulka biegu POWERUN marki Reebok, zniżka na zakup butów Reebok FLOATRIDE, napój izotoniczny i woda. Odbiór pakietów będzie możliwy w dniach 9-13 kwietnia w Sklepie Biegacza na Powiślu oraz  w dniu imprezy w miasteczku biegowym. Organizatorzy przygotowali pulę 5000 miejsc. Dotychczas na listach startowych znajduje się  ponad 1 000 osób.

Do końca marca pakiet na bieg kosztuje 109 złotych, na początku kwietnia jego cena wzrośnie o 10 złotych.

mat pras.