Spartan Race otworzył zapisy na biegi w Polsce i na Słowacji

Spartan Race Poland poinformował o otwarciu zapisów na imprezy w słowackiej Valcianskiej Dolinie oraz w Bytomiu. Ponadto wkrótce ma ruszyć rejestracja na bieg w Krakowie.

Najbliższy bieg Spartan Race odbędzie się w Bytomiu 23 marca 2018 roku. Miejscem imprezy będzie ARMADA GOLF CLUB przy ulicy Golfowej 3 w Bytomiu. Spartanie zmierzą się na Śląsku z trasą w formule Sprint i Super, Junior i Hurricane Heat.

Sprint to najkrótsza trasa w cyklu Spartan Race. Idealna dla sportowców na wszystkich poziomach zaawansowania; od osób pierwszy raz biorących udział w Spartan Race, aż po doświadczonych biegaczy. Na trasie Sprint 5 km+ uczestnicy znajdą ponad 20 charakterystycznych dla Spartan Race przeszkód, w tym błoto, ogień, ściany i drut kolczasty.

Spartan Super to natomiast bieg na dystansie ponad 13 kilometrów z co najmniej 25 przeszkodami. Jak piszą organizatorzy na stronie internetowej to test w drodze do Spartan TRIFECTA.

Spartan Race to impreza nie tylko dla dorosłych. W Bytomiu dzieci mają do dyspozycji trzy dystanse. Poziom ich trudności zależy od wieku startujących oraz umiejętności najmłodszych fanów biegów przeszkodowych.

Hurricane Heat natomiast to najbardziej zagadkowa z formuł Spartan Race. Dystans jest tutaj nieokreślony, znany jest wyłącznie czas trwania biegu – od 3 do 4 godzin. Trasa zawodów ma zostać wytyczona w naturalnym terenie i ma prowadzić przez lasy, krzewy, rowy z wodą. Nie zabraknie oczywiście przeszkód oraz biegania nierównym terenie, gdzie znajduje się woda i błoto z potencjalnymi ukrytymi korzeniami.

Zawody w Valcianskiej Dolinie na Słowacji odbędą się 1 września 2018 roku w nowym formacie Ultra. Będzie to ekstremalny bieg przeszkodowy na dystansie ponad 50 kilometrów. Do podziału między najlepszych będzie pula nagród o wartości ponad 50 000€ w gotówce i nagrodach. Zawody Ultra będą zaliczane do regularnego cyklu Trifecta, a nie tylko do Endurance.

W Krakowie podobnie jak w Bytomiu Spartan Race zorganizuje biegi w formułach Sprint i Super. Impreza odbędzie się na krakowskich Błoniach. Zapisy ruszą wkrótce na stronie internetowej www.spartanrace.pl