Spartan Race udanie rozpoczął sezon 2018

W sobotę, 24 marca na terenie bytomskiego Armada Golf Club odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Spartan. Z dystansem Sprint, czyli 20 przeszkodami zmierzyło się 727 uczestników. Trasa tego biegu liczyła 6,97 km. O 6 kilometrów więcej pokonywali uczestnicy dystansu Super, na którym z 25 przeszkodami uporało się 689 osób. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych – z łatwiejszymi wersjami przeszkód oraz własną wersją trasy zmierzyło się blisko 100 dzieci. W pierwszej tegorocznej imprezie zorganizowanej pod szyldem Spartan wzięło udział łącznie ponad 1 500 uczestników.

Fala Elita skupiająca zawodników walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe wystartowała o godzinie 8:00. Kwadrans później ruszył czas dla elity kobiet. Najlepszy na trasie Sprint okazał się Słowak, Jakub Haviarik, który dotarł do mety w czasie 33 minut i 6 sekund. Zaledwie 20 sekund później bieg ukończył Jiri Vacik. Na najniższym stopniu podium uplasował się Polak – Wojciech Sobierajski. Kategorię Pań wygrała Kristýna Hůrková. Kolejne miejsca zajęły Martina Fabianova oraz Blanka Plackova.

Równie intensywna rywalizacja miała miejsce na dystansie Super. Kategorię Elite wygrał Peter Ziska, a wicemistrzem został triumfator porannego wyścigu – Jakub Haviarik. Trzecie miejsce zajął Adam Toth. Najlepsze wśród Pań okazały się Adela Vorackova, Babett Groholy oraz Blanka Plackova.

Trasa Spartan Race jest jak życie – nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Na uczestników w sobotę czekały zasieki, ściany, równoważnie czy wspinaczka na linę. Za nieukończenie przeszkody uczestnik musiał wykonać karne 30 burpees, czyli tzw. „padnij-powstań”. Po ukończeniu biegu widać było prawdziwą satysfakcję, o której przypominać będzie pamiątkowy medal.

O godzinie 3:00 wyruszyło kilkunastu uczestników drużynowego wyzwania Hurricane Heat. Nieznający się wcześniej śmiałkowie uformowali team, w którym każdy był odpowiedzialny za wspólny sukces.

Bieg w Bytomiu to początek sezonu 2018 roku. W maju Spartan zawita do Krakowa. Zwieńczeniem wyzwań w Polsce będzie Trifecta Weekend we Wrocławiu, czyli 3 wyścigi w przeciągu zaledwie dwóch dni. Spartan to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od czterech lat.

Polecamy naszą rozmowę z Fabianem Sowińskim, szefem Spartan Race w Polsce na temat planów cyklu w Polsce – „Spartan Race nie odpuszcza walki o serca fanów biegania”.