Industrialny bieg znów ożywi hutę na Bielanach

W niedzielę, 7 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa na Bielanach odbędzie się drugi  industrialny Bieg Hutnika. Przed rokiem w imprezie, która ma charakter biegu OCR wzięło udział 300 osób.  Na bieg trwają zapisy, a organizatorzy dopuszczą do startu maksymalnie 500 uczestników. 

Podobnie jak przed rokiem nie zabraknie hutniczych akcentów – uczestnicy pobiegną m.in. przez halę Walcowni, gdzie znajdą nietypowe przeszkody jak np. kozioł oporowy oraz tunele z kręgów stalowych. – Postaramy się, by w tym roku było jeszcze więcej atrakcji związanych z Hutą Warszawa. 7 października, warto zapisać sobie ten dzień w kalendarzu. Przyjdź i poczuj jak hartuje się stal! – zachęca do udziału, dyrektor biegu Michał Kazanowski.

Na wzór pierwszej edycji trasa biegu zostanie poprowadzona na dystansie około 6 kilometrów, a na uczestników będzie czekało około 30 przeszkód – W tej edycji ma pewno wprowadzimy nowe, dodatkowe przeszkody, które mam nadzieję uatrakcyjnią bieg,  a także przeprowadzimy trasę tak aby dać możliwość penetracji zupełnie nowych zakątków huty. Na pewno nie zabraknie błota które w zeszłym roku mocno dało się we znaki biegaczom i stało się jednym z bardziej charakterystycznych elementów biegu. Zrobimy wszystko, aby zapewnić jak najwięcej ekstremalnych atrakcji, ale także zachować maksimum bezpieczeństwa na trasie – mówi Sławomir Jagnyziak, odpowiedzialny za przygotowanie sfery sportowej Przeszkodowego Biegu Hutnik.

Specjalnie dla dzieci powstanie trasa „Biegu Hutniczka”, na której świetnie bawić będą się najmłodsi adepci ekstremalnego biegania. Zapisy na wszystkie biegi prowadzone są na stronie www.bieghutnika.pl.

„Bieg Hutnika” to wydarzenie sportowe, które stanowi połączenie sportu ekstremalnego i masowego. To propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wytrzymałość na ciekawej, urozmaiconej trasie, jak również poczuć odrobinę adrenaliny. Poza tym to okazja do współpracy i świetnej zabawy, przeszkody zawsze łatwiej pokonywać w grupie. Formuła biegów przeszkodowych wymusza często konieczność współdziałania. Wreszcie to wydarzenie, dzięki któremu uczestnicy będą mogli zajrzeć w zakątki Huty na co dzień niedostępne dla osób postronnych.

Ubiegłoroczny Bieg Hutnika wygrał Kacper Kąkol, wielokrotny zwycięzca Runmageddonu i innych prestiżowych biegów przeszkodowych. Na metę dotarł w czasie 00:39:06. Na drugim miejscu z czasem 00:41:15 rywalizację ukończył Wojciech Wojtyszyn a na trzecim miejscu przybiegł Paweł Szczepaniak, osiągając wynik 00:44:59. Wśród kobiet również tryumfowały zawodniczki z sukcesami w innych biegach ekstremalnych. Najszybsza była Joanna Zmokła, która z trasą poradziła sobie w czasie 00:54:01. Drugie miejsce zajęła Izabela Miłosz (00:54:40) a na trzecim miejscu finiszowała Ilona Brusiło (00:56:06).

md

fot. wbiegupisane.pl