Ruszyły mistrzostwa Świata w Trailu. Polacy wśród faworytów

Od godziny 6:00 rano w hiszpańskiej prowincji Castellón trwają Mistrzostwa Świata w Trailu 2018 ITRA. W zawodach rozgrywanych w ramach biegu Penyagolosa Trails HG udział bierze ponad 350 zawodników z 49 krajów, w tym ośmioosobowa ekipa biało-czerwonych. Zawodnicy zmierzą się z trasą 85 kilometrów i przewyższeniu ok. 4900 m+/3690.

W miejscowości Castellón de la Plana leżącej w prowincji Castellón na północy regionu Walencja, odbywają się Mistrzostwa Świata w Trailu 2018 ITRA (International Trail Running Association). Walka o tytuły mistrzowskie toczy się w ramach biegu Penyagolosa Trails, a zawodnicy rywalizują na 85-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami Parku Narodowego Penyagolosa z przewyższeniami +4900/-3690 m. Limit czasu w jakim muszą zmieścić się zawodnicy wynosi 15 godzin. O medale walczy ponad 350 zawodników, wśród których jest reprezentacja Polski w składzie: Magdalena Łączak, Edyta Lewandowska, Paulina Wywłoka, Marcin Świerc, Artur Jabłoński, Paweł Dybek, Kamil Leśniak i Piotr Bętkowski.

Polacy rywalizują zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Wśród faworytów do medalu wymienia się zwłaszcza dwójkę naszych reprezentantów, Marcina Świerca oraz Magdalenę Łączak. Niespodziankę może sprawić także Edyta Lewandowska, która niedawno została mistrzynią Polski w długodystansowym biegu górskim.

Penyagolosa Trails HG to jednak nie tylko World Trail Championship. W programie imprezy są także dwa biegi, dostępne dla wszystkich biegaczy. Zawodnicy rywalizują na dystansach 60 km z przewyższeniem 3300 m+/2000 m i limitem 14 godzin, oraz 108 km o przewyższeniu 5600 m+/4400 m, z limitem 27 godzin.

Transmisję na żywo można śledzić na stronie penyagolosatrails.com/streaming
Wyniki na żywo dostępne są na stronie penyagolosa.livetrail.net