Walczysz o Koronę Maratonów Polskich? Poznaj nowe zasady przyznawania

Już 8 kwietnia odbędzie się 45. Maraton Dębno, pierwsza z okazji do skompletowania Korony Maratonów Polskich, w skład której wchodzi pięć największych biegów w kraju na królewskim dystansie. Aby zdobyć odznaczenie należy ciągu 24 miesięcy ukończyć maratony w Dębnie, Krakowie, we Wrocławiu, w Warszawie oraz w Poznaniu. W ubiegłym roku koronę zdobyło 2656 biegaczy. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie właśnie poinformował o wprowadzeniu nowego regulaminu przyznawania tego odznaczenia. 

Od tego roku Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – organizator Cracovia Maratonu, który zarządza projektem Korony Maratonów Polskich, wprowadził nowe zasady, które zaczną obowiązywać od pierwszego maratonu wchodzącego w skład Korony Maratonów Polskich w 2018 roku – czyli 45. Maratonu Dębno.

Wprowadzony został nowy regulamin przyznawania tytułu zdobywcy Korony Maratonów Polskich. Od tego roku wnioski można składać tylko drogą elektroniczną. Podobnie generowane będą dyplomy potwierdzające uzyskanie ww. tytułu. Do złożenia wniosku elektronicznego w sprawie przyznania tytułu zdobywcy Korony Maratonów Polskich niezbędne będzie posiadanie konta w systemie zapisów on-line dostępnym poprzez stronę internetową www.korona.zis.krakow.pl.

Opłata za weryfikację, wydanie dyplomu i medalu wynosi 25 złotych. Należy jej dokonać z wykorzystaniem systemu płatności online PayU, dostępnego podczas składania wniosku w formie elektronicznej. Termin składania wniosków upływa z dniem 31 grudnia roku kalendarzowego, w którym zawodnik ukończył piąty maraton; decyduje data rejestracji zgłoszenia w systemie. Więcej szczegółów znajduje się w nowym regulaminie Korony Maratonów Polskich

Poznań Maraton

Korona Maratonów Polskich zdobywa coraz większą popularność wśród biegaczy, o czym m.in. świadczy fakt, że zaraz po starcie zapisów na maraton w Dębnie, pierwszy tegoroczny bieg wchodzący w skład korony, w wyniku ogromnego zainteresowania zawiesiły się serwery i padł system zapisów. Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, należy ukończyć pięć maratonów w ciągu 24 miesięcy licząc od daty pierwszego ukończonego biegu zaliczanego do tego cyklu. Kolejność startów jest dowolna.

Biegi wchodzące w skład Korony Maratonów Polskich w 2018:

45. Maraton Dębno: 8 kwietnia 2018, strona: maratondebno.pl

17. PZU Cracovia Maraton: 22 kwietnia 2018, strona: pzucracoviamaraton.pl

36. PKO Wrocław Maraton: 9 września 2018, strona: wroclawmaraton.pl

40. Maraton Warszawski: 30 września 2018, strona: pzumaratonwarszawski.com

19. PKO Poznań Maraton: 14 października 2018, strona: marathon.poznan.pl

mat pras.