Spartanie zdobędą Gród Kraka

Już 19 maja na terenie Przylasku Rusieckiego w Krakowie zorganizowany zostanie bieg przeszkodowy Spartan Race. Uczestnicy mierzyć się będą na dwóch dystansach: Spartan Sprint, czyli bieg z 25 przeszkodami na dystansie minimum 5 km oraz Spartan Super mierzący minimum 13 km z 30 przeszkodami. Najmłodsi fani biegania z przeszkodami mogą wziąć udział w Spartan Kids i Spartan Junior.

W pierwszej kolejności zostanie rozegrany dystans Super. Już o godzinie 8:00 wystartuje fala Elite mężczyzn, czyli zawodników walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe. A kwadrans później ruszy fala Elite kobiet. Następnie z przeszkodami oraz własnymi słabościami zmagać się będą kolejni uczestnicy – amatorzy oraz rekreacyjnie trenujący. Dystans Sprint ruszy o godzinie 13:00

Spartan Race

Na specjalnie przygotowanych torach w wyścigu Spartan Kids swoją przygodę mogą przeżyć także dzieci. Najmłodsi startują w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne 4-6 lat (razem z rodzicem), szkolne 6-8 lat, starsze szkolne 9-11 lat oraz junior 11-14 lat.

Spartan Race zawita do Krakowa po raz drugi. W zeszłym roku, na inaugurację sezonu na krakowskich Błoniach na starcie zameldowało się 2179 uczestników z ponad 25 krajów. Po raz pierwszy w Polsce rozegrano także wersję dla niepełnosprawnych – Spartan Special, w której wystartowało 10 zawodników na wózkach. Nie zabrakło także najmłodszych – z łatwiejszymi wersjami przeszkód oraz własną wersją trasy zmierzyło się blisko 600 dzieci.

Spartan Race

Jesteśmy przekonani, że – tak jak w zeszłym roku – przyciągniemy międzynarodową grupę uczestników. Wielu z nich, przed biegiem lub po nim, z pewnością pozna walory Krakowa i okolic – mówi Fabian Sowiński, Race Director Spartan Race w Polsce.

Bieg w Krakowie to drugie – po Bytomiu – wydarzenie w sezonie 2018.  Zwieńczeniem wyzwań w Polsce będzie Trifecta Weekend we Wrocławiu, czyli 3 wyścigi w przeciągu zaledwie dwóch dni. Spartańskie wydarzenie we Wrocławiu odbędzie się w dniach 27-28 października.

Spartan to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od czterech lat.

Partnerem Kraków Spartan Super & Sprint jest miasto Kraków, Nowa Huta Przyszłości oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej.

Więcej informacji na stronie spartanrace.pl

Polecamy naszą rozmowę z Fabianem Sowińskim, szefem Spartan Race w Polsce na temat planów cyklu w Polsce – “Spartan Race nie odpuszcza walki o serca fanów biegania”. 

mat.pras