Bieg Europejski czyli druga odsłona Grand Prix Gdyni

Już w najbliższy weekend, 12-13 maja w Gdyni odbędzie się Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim. Będzie to drugie po Biegu Urodzinowym wydarzenie, organizowane w ramach PKO Grand Prix Gdyni 2018. Starty młodzieżowe, Bieg Malucha i Marsze Nordic Walking odbędą się w sobotę 12 maja, zaś Bieg Główny na dystansie 10 km w niedzielę 13 maja. Na listach startowych znajduje się już ponad 4 500 osób, a zapisać się jeszcze można w gdyńskim centrum handlowym Riviera.

PKO Grand Prix Gdyni składa się z czterech imprez biegowych. Pierwszą odsłoną gdyńskiego cyklu biegów ulicznych był rozegrany w połowie lutego Bieg Urodzinowy. W najbliższy weekend biegaczy czeka start w Biegu Europejskim, a następnie w Nocnym Biegu Świętojańskim (22 czerwca) oraz Biegu Niepodległości (11 listopada). Zapisy internetowe na Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim już się co prawda zakończyły, ale chętni wciąż mają możliwość zakupu pakietu startowego w punkcie mieszczącym się w gdyńskim Centrum Handlowym „Riviera”. Stanowisko zlokalizowane na parterze, tuż obok fontanny, funkcjonować będzie do czwartku, 10 maja w godzinach otwarcia galerii (10:00-21:00). Na stoisku dostępne są pakiety na bieg główny (60 złotych) oraz na marsz nordic walking (40 złotych).

PKO Grand Prix Gdyni 2018

Trasa na medal

Na wszystkich, którzy ukończą zmagania czekać będą wspaniałe pamiątki, które są jednym ze znaków rozpoznawczych gdyńskiego cyklu. Na tegoroczną kolekcję składają się cztery medale zdobione trójwymiarowymi obiektami. Po przekroczeniu linii mety Biegu Europejskiego uczestnicy otrzymają trofeum przedstawiające Gdynia Arenę. Przypomnijmy, że w lutym na finiszujących czekały medale z przedwojennym dworcem kolejowym. Dla najmłodszych uczestników, biorących udział w Biegu Malucha przygotowano medale o tematyce marynistycznej. Tym razem znajdzie się na nich kontenerowiec.

Bieg Malucha

W trosce o pełen komfort oraz zadowolenie biegaczy organizatorzy wzięli pod uwagę ankiety, które w zeszłym roku wypełniali uczestnicy.  Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną, dlatego najbliższy start rozpocznie się na Skwerze Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica” i wieść będzie następującymi ulicami: aleja Jana Pawła II – aleja Topolowa – Bulwar Nadmorski – Józefa Piłsudskiego – Świętojańska – Plac Kaszubski – Portowa – Tadeusza Wendy – Jana z Kolna – Janka Wiśniewskiego – Polska – Bernarda Chrzanowskiego – Tadeusza Wendy – Św. Piotra – Jerzego Waszyngtona – aleja Jana Pawła II – Skwer Kościuszki.

Przeżyjmy to jeszcze raz          

Przed rokiem w Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim wzięło udział 5449 miłośników aktywnego spędzania czasu. Ponad 3800 osób wystartowało w biegu głównym, a najszybszy na 10-kilometrowej trasie okazał się Marek Kowalski (30:40), który skrzętnie wykorzystał nieobecność Tomasza Grycki. Pochodzący z Władysławowa „dominator” gdyńskiego cyklu o swojej klasie udowadniał nie raz, chociażby ostatnio w lutym, podczas biegowych urodzin Gdyni. Wszystko wskazuje jednak na to, że Grycko nie wystartuje w majowej odsłonie Grand Prix, gdyż jego nazwisko nie widnieje na liście zapisanych.

O zwycięstwo powalczyć powinien Kowalski oraz Damian Pieterczyk, który w poprzednim roku stracił do zwycięzcy zaledwie 19 sekund, co dało mu drugą lokatę.

Wśród pań dwanaście miesięcy temu bezkonkurencyjna okazała się Monika Czapiewska (36:13), która o 9 sekund wyprzedziła Małgorzatę Szczerbińską, a o czternaście trzecią na linii mety Katarzynę Pobłocką. 13 maja na starcie zobaczymy prawdopodobnie tylko ostatnią z tej trójki.

Pobiegnij dla Arkadiusza!

Podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni w dniach 12-13 maja 2018 roku, zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Arkadiusza. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Arkadiusza” i dotrzeć z nią do mety. Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim.

PKO Grand Prix Gdyni34-letni Arkadiusz w 2002 roku doznał urazu odcinka szyjnego kręgosłupa i porażenia kończyn dolnych oraz górnych. Do codziennego funkcjonowania niezbędny jest mu leżący rower rehabilitacyjny Handbike. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Arkadiusza” będzie można odbierać w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali namiotowej na Skwerze Kościuszki naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego, w piątek i sobotę (11 i 12 maja) w godzinach od 8:00 do 20:00.

Więcej informacji na stronie www.grandprixgdyni.pl

 

źródło: gdyniasport.pl/grandprixgdyni.pl