Ostatnie 500 miejsc na 28. Półmaraton PHILIPS Piła!

Na ponad 3 miesiące przed imprezą lista startowa 28. Półmaratonu PHILIPS Piła zawiera już ponad 3 tysiące nazwisk. Oznacza to, że na bieg, który odbędzie się 2 września dostępnych zostało tylko 500 pakietów startowych. Półmaraton w Pile to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce i drugi najchętniej wybierany bieg przez zdobywców Korony Polskich Półmaratonów.  

Możliwość skompletowania kolejnego biegu do odznaki Korony Polskich Półmaratonów nie jest jedynym powodem, dla którego zawodnicy tak chętnie przyjeżdżają do Piły. Popularność pilskiego półmaratonu wynika również z płaskiej i szybkiej trasy, która sprzyja osiąganiu dobrych wyników i poprawianiu rekordów życiowych. Kolejnym atutem jest także termin zawodów, który biegacze wybierają na sprawdzenie swojej formy przed jesiennymi maratonami.

Aktualna opłata startowa wynosi 75 złotych i taka wysokość wpisowego będzie obowiązywać do 7 lipca, o ile wcześniej zapisy nie zostaną zamknięte z uwagi na brak miejsc.

– Cieszy nas tempo zapisów na wrześniowy półmaraton. Jeśli utrzyma się na tym poziomie to przewidujemy, że niedługo będziemy musieli zamknąć listę startową. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczny półmaraton był niezapomniany. Zapraszamy do Piły na naszą superszybką trasę, na której padło już bardzo wiele rekordów życiowych. Mamy nadzieję, że na naszej mecie wielu biegaczy poczuje radość ze zdobycia Korony Polskich Półmaratonów. – mówi Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.

Półmaraton PHILIPS Piła

Półmaraton PHILIPS Piła wyłoni medalistów Mistrzostw Polski w Półmaratonie

28. Półmaraton PHILIPS Piła odbędzie się na trasie posiadającej atesty IAAF, AIMS oraz PZLA. Jak co roku podczas pilskiej „połówki” odbędą się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie, a oprócz tego rywalizacja będzie toczyć się również w ramach Pucharu Komendanta Policji, Otwartych Mistrzostw Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni oraz Mistrzostw Wojska Polskiego w Półmaratonie.

Rośnie kolekcja wyjątkowych medali z wizerunkami polskich maratończyków

Od 2006 roku uczestnicy pilskiego półmaratonu otrzymują na mecie medale z wizerunkiem czołowych polskich maratończyków w historii polskiej lekkiej atletyki. W minionych latach swojego wizerunku na medalu użyczyli: Zdzisław Bogusz (2006), Edward Stawiarz (2007), Michał Wójcik (2008), Kazimierz Orzeł (2009), Edward Łęgowski (2010), Ryszard Marczak (2011), Jerzy Skarżyński (2012), Wojciech Ratkowski (2013), Zbigniew Pierzynka (2014), Wanda Panfil (2015), Jan Huruk (2016) oraz Leszek Bebło (2017). O tym, czyja podobizna znajdzie się na medalu tegorocznej edycji dowiemy się za kilka tygodni.

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie www.pila.halfmarathon.pl 

mat pras.