Sky Tower Run w randze mistrzostw Polski w biegu po schodach

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w biegu po schodach cieszą się dużym zainteresowaniem. Z dnia na dzień przybywa chętnych, by wbiec w maju na 49. piętro Sky Tower. Warto się pospieszyć z decyzją o starcie, bo w tym roku limit uczestników to 1000 osób, a zapisało się już ponad 800 zawodników. Zawody we wrocławskim wysokościowcu odbędą się już 26 maja.

Mistrzostwa Polski w biegu po schodach zorganizowane zostaną 26 maja 2018 r. Tradycyjnie trasa zawodów prowadzić będzie na 49. piętro Sky Tower, co oznacza, że trzeba będzie pokonać aż 1142 schody. Dwa lata z rzędu dystans ten najszybciej pokonał Piotr Łobodziński, wielki faworyt do zwycięstwa także w tym roku. Łobodziński zaledwie kilka dni temu w Tajpei na Tajwanie obronił tytuł mistrza świata w Towerrunningu. Podczas ubiegłorocznej edycji Sky Tower Run wbiegł na szczyt wrocławskiego wieżowca w czasie 04:55,28. Jak będzie w tym roku?

Oczywiście będę chciał poprawić swój wynik, dlatego już zaczynam trenować, by w jak najlepszej formie pojawić się na starcie. Jednak jak wiadomo, to są zawody i wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że konkurencja będzie duża – mówi Piotr Łobodziński.

W tym roku zawodnicy startować będą w poszczególnych grupach według kolejności nadanych numerów startowych. Wypuszczani będą kaskadowo, co 20 sekund. Każdy z nich otrzyma pakiet startowy z koszulką techniczną (w kolorze morskim dla Pań, granatowa dla Panów) oraz pamiątkowy medal. O godzinie 17 startuje seria elity czyli najszybszych zawodników i zawodniczek. Startować w niej mogą jedynie zawodnicy z wymaganym minimum czasowym – czas do siedmiu minut dla mężczyzn i do dziewięciu minut dla kobiet.

Cieszymy się, że dla wielu osób Sky Tower Run stał się imprezą, którą na stałe wpisali w swoje sportowe kalendarze. Mamy nadzieję, że tegoroczny Sky Tower Run odbędzie się sprawnie, w miłej sportowej atmosferze i z nowymi rekordami. Serdecznie zapraszamy do Sky Tower 26 maja zawodników i wszystkich kibiców – mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Sky Tower.

Sky Tower Run

Mistrzostwa Polski strażaków

W ramach Sky Tower Run zorganizowane zostaną również Mistrzostwa Polski strażaków w mundurach bojowych pań i panów. Strażacy, którzy zapiszą się na bieg zobowiązani są mieć ze sobą: ubranie typu NOMEX lub inny ubiór specjalny, rękawice, hełm, maskę powietrzną, aparat powietrzny oraz gumowe buty. – Dla strażaków to znakomita okazja, by sprawdzić swoje umiejętności i kondycję. Nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakich warunkach będą musieli pracować. Dlatego też na nasze zawody przyjeżdżają ekipy z całej Polski. W tym roku będzie podobnie – mówi Jacek Urbanowicz z wrocławskiego Stowarzyszenia Pro-Run.

Sky Tower Run

Zapisy na Sky Tower Run 2018 prowadzone są do 23 maja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie  www.skytowerrun.pl. Później będzie to możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów w Sky Tower.

 

mat.pras

Fot. Jacek Urbanowicz