Ukraińscy biegacze zdominowali 5. Półmaraton Bydgoski

22 października na bydgoskich ulicach odbyła się 5 edycja Półmaratonu Bydgoskiego. Imprezie towarzyszył także bieg na 5 kilometrów, a w zmaganiach na obu dystansach w sumie wzięło udział 1 600 zawodników. Najszybszymi zawodnikami półmaratonu zostali Andrzej Starżyński (1:07:15) oraz Paulina Wadzińska (1:31:06). Na dystansie 5 km zwyciężyli Maciej Myszkiewicz (17:17) i Aleksandra Wantowska (20:12).
Zanim biegacze wyruszyli w trasę 5. Półmaratonu Bydgoskiego, rozgrzewali się na płycie stadionu Zawiszy, którą prowadziła m.in Marika Popowicz-Drapała, olimpijka z Rio de Janeiro. Trasa składająca się z dwóch pętli wiodła przez centrum miasta, m. in. ul. Gdańską, Śniadeckich, Dworcową i al. Ossolińskich. Meta zlokalizowana była na stadionie lekkoatletycznym Zawiszy Bydgoszcz, na tartanie, na którym rywalizowało już wiele gwiazd światowej lekkiej atletyki.

Na dystansie półmaratonu rywalizację zdominowali biegacze z Ukrainy, na mecie zajmując pierwsze cztery miejsca. Najlepszy był Andrzej Starżyński (1:07:15), za nim dobiegł Ilia Slawienski (1:10:32), a na trzecim miejscu znalazł się Dima Musijaczenko (1:10:34). Wśród pań najszybsza była Paulina Wadzińska (1:36:06), za nią znalazły się Helen Runtree (1:31:59) i Justyna Wadzińska (1:32:15). 5. Półmaraton Bydgoski ukończyło 994 zawodników.
Dystans 5 km najszybciej przebiegli Maciej Myszkiewicz (17:17), Marcin Klemański (17:23) i Michał Musiał (17:34). Wśród pań z czasem 20:12 triumfowała Aleksandra Wantowska. Drugie miejsce z wynikiem 20:24 zajęła Wiktoria Gurna-Chodór, a na trzecim miejscu finiszowała Jolanta Gurna – 20:43. Piątkę ukończyło 633 zawodników.