Bieg Europejski z dodatkową pulą 250 pakietów startowych

Duże zainteresowanie biegaczy startem w XVI Biegu Europejskim „Teraz Francja!” sprawiło, że organizatorzy po raz pierwszy w historii imprezy zdecydowali się zwiększyć limit uczestników z 1 500 do 1 750 osób. Dodatkowa pula 250 pakietów startowych dostępna jest na stronie www.biegeuropejski.pl 

XVI Bieg Europejski odbędzie się już 7 kwietnia. Choć zapisy praktycznie zbliżają się ku końcowi, pozostały jeszcze pojedyncze miejsca, organizatorzy wciąż otrzymują zgłoszenia osób zainteresowanych startem w tej jednej z najszybszych „dyszek” w kraju. Początkowo przewidziana liczba 1 500 miejsc na liście startowej okazuje się więc niewystarczająca i po raz pierwszy w historii gnieźnieńskiej imprezy jej organizatorzy podjęli decyzję o zwiększeniu limitu uczestników o dodatkowych 250 pakietów.

Liczba dostępnych pakietów startowych się wyczerpała, a wciąż dostajemy sporo zapytań od zawodników, którzy bardzo chcieliby pobiec w tym roku w Gnieźnie. Wpływ na taki stan rzeczy z pewnością ma bardzo dobra opinia, którą co roku otrzymuje nasza impreza od tych najbardziej zainteresowanych osób, czyli samych biegaczy. Bieg Europejski rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego po konsultacjach z naszymi sponsorami i partnerami postanowiliśmy zwiększyć limit uczestników do 1 750 osób. Tegoroczna edycja, organizowana pod hasłem „Teraz Francja!” zapowiada się więc wyjątkowo efektownie. Zanosi się na rekordową w ciągu 16-letniej historii imprezy frekwencję. Jestem przekonany, że wszyscy którzy przyjadą 7 kwietnia do Gniezna, wyjadą ze wspaniałymi przeżyciami i być może nowymi życiówkami. Oczywiście wszyscy mocno trzymamy za to kciuki!” – powiedział Andrzej Krzyścin, dyrektor Biegu Europejskiego w Gnieźnie.

Bieg Europejski w Gnieźnie

Na liście startowej XVI Biegu Europejskiego widnieje w tej chwili 1 519 nazwisk, w tym 1121 mężczyzn i 390 kobiet. Najliczniejszymi kategoriami wiekowymi są obecnie M40 – 407 zawodników oraz K30 – 154 zawodniczek. Najstarszą zawodniczką na trasie będzie uczestniczka startująca w kategorii K70, a wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej pobiegnie 15 biegaczy.

Bieg Europejski w Gnieźnie z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Atutem biegu jest szybka, atestowana przez PZLA trasa, składająca się z dwóch pętli prowadzących uliczkami prastarej stolicy. Dość powiedzieć, że w 15-letniej historii biegu tylko dwa razy zwycięzcy uzyskiwali wolniejszy czas niż 30 minut, a wśród kobiet tylko raz najszybsza zawodniczka pokonała trasę wolniej niż 35 minut.

Wśród innych biegów na dystansie 10 kilometrów w Polsce gnieźnieński Bieg Europejski wyróżnia się motywem przewodnim, który od 2015 roku dedykowany jest innemu państwu Unii Europejskiej. Były już edycje nawiązujące tematyką do Niemiec, Dani oraz Włoch, a w tym roku biegacze będą mieć możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat Francji.

Właśnie dlatego koszulki uczestników tegorocznego biegu przyozdobi symbol Paryża – wieża Eiffla. Organizatorzy uzyskali zgodę na wykorzystywanie jej wizerunku w promocji imprezy, a Ambasada Francji objęła bieg honorowym patronatem.

Koszulka XVI Biegu Europejskiego wykonana jest z materiału KOL-SPORT DRY, który składa się z poprzecznych sekcji przędzy poliestrowej z czterokanałową konstrukcją. Dzięki temu odprowadza wilgoć od ciała dużo szybciej niż konwencjonalna przędza poliestrowa. Oznacza to, że koszulka zapewnia wysoki komfort użytkowania, bardzo dobrą przewiewność, a materiał daje przyjemne uczucie miękkości. Wysokiej jakości koszulka jest firmowana przez markę Saucony. Francuski motyw będzie obecny również na medalu. Na krążku znajdzie się mapa kraju nad Sekwaną oraz wieża Eiffla, budowla rozpoznawana na całym świecie. Będzie to kolejny medal do unikalnej kolekcji medali z Biegu Europejskiego.

Oprócz koszulki i numeru startowego pakiety, które otrzymają uczestnicy będą zawierały niespodziankę.

– Uwielbiamy zaskakiwać biegaczy, oczywiście pozytywnie! Zawsze staramy się dać zawodnikom więcej niż obiecywaliśmy przed uruchomieniem zapisów. Dlatego dokładamy do pakietów pamiątkowe kubki z okolicznościowym nadrukiem. – dodaje Andrzej Krzyścin.

Rejestracja do XVI Biegu Europejskiego wciąż trwa, a zapisy prowadzone są na stronie www.biegeuropejski.pl

Organizatorem XVI Biegu Europejskiego jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi są firmy Altom Design i Velux.

 mat. pras