19. PKO Poznań Maraton pokazał projekt koszulki

Organizator 19. PKO Poznań Maratonu zaprezentował właśnie projekt oficjalnej koszulki biegowej, która trafi do pakietów startowych uczestników. Podobnie jak w latach poprzednich jej producentem jest marka 4F. Wzór koszulki nawiązuje do Powstania Wielkopolskiego. 

W tym roku wielu organizatorów biegów przygotowuje koszulki z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej będzie w Poznaniu, gdzie POSiR zdecydował się upamiętnić bohaterski zryw wielkopolskich powstańców. W niespełna dwa miesiące doprowadzili oni do oswobodzenia prawie całej zachodniej część polskich ziem, które z powrotem zostały włączone do odradzającej się Rzeczypospolitej.

Layout koszulki jest stonowany. Na pierwszym planie orzeł w koronie, a w tle drobnym „maczkiem” litery układające się w napis: Powstanie Wielkopolskie. Organizator nie zapomniał również o osobie Ignacego Paderewskiego, który razem z wizerunkiem powstańczego żołnierza spina w jedną całość kreację graficzną.

– Maratończycy mają wiele cech wspólnych z powstańcami. Nie ustają w walce z dystansem i własnymi słabościami. W pocie czoła pokonują kolejne kilometry, by osiągnąć wyznaczony cel. Mam nadzieję, że koszulka spodoba się naszym maratończykom i 14 października założą ją, aby pokonać dystans 42,195 km” – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor 19. PKO Poznań Maratonu.

Podobnie jak w latach poprzednich producentem koszulek jest marka 4F. Przejdą testy pod okiem wymagających użytkowników, recenzentów, entuzjastów sportu i biegaczy i dopiero potem trafią do pakietów startowych.

– A wszystko po to, by zapewnić zawodnikom komfort i wygodę podczas tak wymagającego biegu jakim jest maraton. – mówią organizatorzy największego ubiegłorocznego biegu na dystansie maratońskim w Polsce.

19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 14 października. Niższa opłata startowa tj. 120 zł obowiązywać będzie do końca lipca. Rejestracja trwa na stronie marathon.poznan.pl

 

mat. pras.