3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy coraz bliżej

To już ostatnie dni przygotowań do wielkiej biegowej imprezy w Bydgoszczy. 27 maja odbędzie się 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Organizacja wydarzenia wkracza już – wzorem szykujących formę biegaczy – na ostatnią prostą!

W niedzielę 27 maja, ruszy 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Obok biegu głównego – półmaratonu – zawodnicy wystartują w najpopularniejszym, czyli tym na dystansie 10 km. W ramach imprezy odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży, których dystans uzależniony jest grupy wiekowej, i zawody rolkarskie dla amatorów (10 km) i zawodowców (21 km). Festiwal odbył się po raz pierwszy w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników. W drugiej edycji brało udział już ponad 3000 uczestników, w tym setki dzieci i młodzieży. Na listach tegorocznej edycji znajduje się już ponad 2500 nazwisk. Wydarzenie jest największą imprezą biegową w Bydgoszczy!

– Jesteśmy partnerem największych biegów w Polsce. Od pierwszej edycji jesteśmy zaangażowani w PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Cieszy nas rosnące zainteresowanie zainteresowaniem imprezą, nie tylko u Bydgoszczan – mówi Marcin Robaczewski, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

To naprawdę jest festiwal 

Weekendowa impreza w Bydgoszczy to nie tylko sportowa rywalizacja, walka o rekordy życiowe czy żywiołowe dopingowanie zawodników. Tak jak w ubiegłym roku również na kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Dla tych, którzy lubią zjeść, w strefie kibica przygotowana zostanie bogata oferta food tracków, ale także bardzo ciekawe expo. Będą gwiazdy i komplet ambasadorów programu biegowego PKO Banku Polskiego: Karolina Gorczyca, Paweł Januszewski i – organizator festiwalu – Sebastian Chmara.

W ustawionych przez Bank namiotach, wszyscy zainteresowani będą mogli przejść bezpłatne badania w Strefie Serca, zasięgnąć porad dietetyka a także wziąć dział w pokazach pierwszej pomocy i robieniu koktajlów na rowerze. Specjalnie dla najmłodszych, tradycyjnie już, Bank przygotuje pełne atrakcji lekkoatletyczne miasteczko.

– W tym roku przesunęliśmy naszą imprezę na późniejszy termin. Bydgoski Festiwal Biegowy odbywał się dotychczas w połowie maja, teraz jest pod koniec miesiąca. Dzięki temu nie wchodzimy w kolizję z innymi zawodami. Już widzimy, że w tym roku frekwencja będzie rekordowa – mówi Sebastian Chmara, organizator 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu oraz ambasador programu „PKO Biegajmy razem”.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Cel nie tylko sportowy

Podczas 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego można wziąć udział w akcji „biegnę dla…” i pomóc 2-letniej Weronice oraz 39-letniej Kasi. Weronika urodziła się ze złożoną wadą serca (HLHS) i zespołem heterotaksji. Wymaga kolejnej operacji i specjalistycznego sprzętu. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Serce dziecka.

Kasia urodziła się z dziecięcym czterokończynowym porażeniem mózgowym. Ma za sobą wiele zabiegów. Obecnie szansą na poprawę jej stanu zdrowia jest operacja w USA. Kasia jest podopieczną Fundacji „Kawałek Nieba”.

Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Weroniki i Kasi” i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie zawodników, którzy pobiegną z kartką zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę.

Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w Biurze Zawodów mieszczącym się w sali konferencyjnej Stadionu Zawisza w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163, u przedstawicieli PKO Banku Polskiego, w sobotę 26 maja w godzinach 9-20 oraz w niedzielę 27 maja od 7 do 9.

Od 2013 r. odbyło się blisko 350 takich akcji, w których wzięło udział ponad 136 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 390 beneficjentów kwotą ponad 4,7 mln zł.

 

mat.pras