Rybnicki Bieg Wiosny 2018 czyli od przedszkolaka do seniora

Już 20 maja w Rybniku odbędzie się kolejna edycja Biegu Wiosny, rozgrywanego na dystansie 5 kilometrów. W tym roku na starcie tradycyjnie pojawią się uczniowie rybnickich szkół i nieco starsi miłośnicy biegania. Nowością będą za to I Mistrzostwa Rybnika Seniorów.

Cały czas chcemy urozmaicać naszą ofertę. Stąd taki pomysł. Widzimy, że coraz więcej osób po 60. roku życia regularnie biega. Mistrzostwa Rybnika Seniorów będą więc idealną okazją, aby sprawdzić swoją formę, ale także, a może przede wszystkim, zintegrować się z innymi biegaczami – mówi Daria Kudio, kierownik działu organizacji imprez rybnickiego MOSiR-u. Dodaje także, że pomysłodawcą mistrzostw była Rybnicka Grupa Biegowa.

Bieg seniorów

W tym roku biegi we wszystkich kategoriach odbędą się na nowej trasie. Start i meta biegu usytuowane będą na boiskach piłkarskich obok kąpieliska „Ruda”. Przebieg trasy (pętla ok 5 km): boiska piłkarskie, grobla, wzdłuż stawów, ul. Strzelecka.

bieg wiosny 2018 mapa

Przypomnijmy, że Bieg Wiosny zalicza się do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Rybnika w skład którego wchodzą także Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme oraz Bieg Barbórkowy – szczegółowe informacje o klasyfikacji Grand Prix Rybnika można znaleźć na stronie www.biegi.rybnik.pl.

Organizatorzy ustanowili limit uczestników w biegu dzieci i młodzieży do 350 osób. Tyle samo biegaczy wystartuje na dystansie 5 km. – Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc. Z zapisami trzeba się jednak spieszyć. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się świetnie bawić – dodaje na zakończenie Daria Kudio.

Biegu Wiosny 2018 – trzy imprezy:
  • Bieg Dzieci i Młodzieży
  • Bieg na dystansie 5 km
  • I Mistrzostwa Rybnika Seniorów

Dodatkowo klasyfikacja: Rodzic i JA

Termin i miejsce:
  • 20 maja 2018 r. (niedziela), pierwszy start dzieci o godz. 10.00, start biegu na dystansie 5 km o godzinie 12:45
  • Biuro zawodów znajduje się przy ul. Gliwickiej 72 obok kąpieliska „RUDA” w lokalu „AquaStop”
  • Weryfikacja uczestników, wydawanie numerów startowych w od godziny 8.30 – odbiór numeru startowego najpóźniej godzinę przed planowanym startem.
Zapisy:
  • Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz elektroniczny Personal Best do dnia 17 maja 2018 r., dzieci udział bezpłatny, po tym terminie możliwość rejestracji w biurze zawodów, tylko w wypadku wolnych miejsc wraz z opłatą startową dla dzieci – 10 zł, dla dorosłych – 40 zł (do 17.05 – 30 zł)
  • Szkoła / przedszkole może zgłosić się tylko poprzez wysłanie e-maila na adres: imprezy@mosir.rybnik.pl, do 17 maja 2018 r. (maksymalnie 12 uczniów) Wzór zgłoszenia do pobrania na stronie www.mosir.rybnik.pl

Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin na stronie www.mosir.rybnik.pl

mat.pras