Triathlon Enea IRONMAN 5150 Warsaw przenosi się nad Wisłę!

W piątek, 11 maja, został uruchomiony zegar, który będzie odliczał dni do zawodów Enea IRONMAN 5150 Warsaw. To już trzecia edycja tej imprezy odbywająca się w stolicy. W tym roku, 10 czerwca, uczestnicy pobiegną nową trasą biegową, która poprowadzona została po obu stronach Wisły.

Za miesiąc, 10 czerwca, odbędzie się trzecia już edycja zawodów Enea IRONMAN 5150 Warsaw, która zgromadzi w stolicy miłośników triathlonu z kilkudziesięciu krajów. Na liście startowej zawodów zapisanych jest już 1300 uczestników. Do pokonania będą mieli dystans olimpijski, na który składa się 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. W tym roku na zawodników czeka nowa trasa biegowa i przepięknie zlokalizowana meta na bulwarach wiślanych.

Nowe bulwary stały się miejscem nie tylko spacerów i odpoczynku, ale również aktywnego spędzania czasu, rowerowych wycieczek czy biegania w pięknej scenerii królowej polskich rzek. Warszawiacy kochają Wisłę! Cieszy mnie, że organizatorzy Enea IRONMAN 5150 Warsaw również zauważyli ten fakt, czego dowodem jest przeniesieniem na bulwary trasy biegowej i mety zawodów – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

W tym roku dla uczestników przygotowaliśmy nową trasę biegową i niesamowitą metę na bulwarach wiślanych. Chcemy pokazać piękno Warszawy i jej różnorodność. Etap biegowy liczący 10 kilometrów poprowadzony został przez most Świętokrzyski, okolice Centrum Nauki Kopernik i Warszawskiej Syrenki – popularnych miejsc wśród mieszkańców i turystów – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów.

Nowa trasa biegowa poprowadzona została po obu stronach Wisły. Strefa zmian T2, gdzie zakończy się etap rowerowy, zlokalizowana będzie na Wybrzeżu Kościuszkowskim, pomiędzy Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego a Centrum Nauki Kopernik. Stamtąd zawodnicy pobiegną mostem Świętokrzyskim, obok Syrenki Warszawskiej, w kierunku Pragi i Stadionu Narodowego. W tym miejscu na uczestników zmagań czeka zielona ścieżka biegowa nad Wisłą. Wrócą mostem Świętokrzyskim i pobiegną dalej po nowych bulwarach. Do pokonania będę mieli dwie 5-kilometrowe pętle na trasie biegowej, a meta zlokalizowana będzie na bulwarze gen. Pattona, przy Centrum Nauki Kopernik. W tej okolicy znajdować się będą także targi triathlonowe, strefa finishera, atrakcje dla kibiców i rodzin zawodników.

Enea IRONMAN 5150 Warsaw

Trasa etapu rowerowego, który wynosi 40 kilometrów, ulegnie niewielkiej modyfikacji. W porównaniu z rokiem ubiegłym zawodnicy nie będą wjeżdżać w głąb miasta. Po zjeździe z mostu Marii Skłodowskiej-Curie przejadą Wisłostradą obok Cytadeli i Starówki, wprost do strefy zmian T2 na Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Etap pływacki (1,5 kilometra), tak jak w latach ubiegłych, rozegrany zostanie nad Zalewem Zegrzyńskim, w Białobrzegach. Poza zawodnikami startującymi indywidualnie ponownie na starcie staną do rywalizacji również sztafety triathlonowe. Trzyosobowe drużyny będą miały do pokonania dystans olimpijski. Wspólny start to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z triathlonem, świetnej zabawy oraz rozgrzewki przed podjęciem wyzwania na dłuższym dystansie.

Testerzy trasy biegowej

Nową trasę biegową wcześniej testować będą najmłodsi zawodnicy. W sobotę, 9 czerwca, rozegrane zostaną zawody KIDS Run Warsaw, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 15 lat. W zależności od roku urodzenia będą mieli do pokonania od 200 do 1800 metrów. Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem strategicznym zawodów.

Trzecia edycja Enea IRONMAN 5150 Warsaw odbędzie się 10 czerwca 2018 roku. Do stolicy przyjadą miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów świata, by zmierzyć się z dystansem olimpijskim. Do pokonania będą mieli 1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Trwa rejestracja chętnych do wzięcia udziału i sprawdzenia swoich sił w zawodach Enea 5150 IRONMAN Warsaw. Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj.

Więcej informacji na www.5150warsaw.com oraz facebook.com/5150warsaw.

 

mat.pras

Fot. www.sportografia.pl