Bieganie – obstawianie sportów biegowych

Sporty biegowe to dyscyplina, która raczej nie kojarzy się z zakładami bukmacherskimi, chociaż coraz częściej pojawiają się w ofercie bukmachera. Na co trzeba  zwrócić uwagę i jak typować tę niszową dyscyplinę sportu?Na jakie aspekty sportów biegowych warto zwracać uwagę?

Na co zwrócić uwagę typując sporty biegowe ?

Typowanie każdej dyscypliny ma swoje pewne schematach, o których trzeba pamiętać. W przypadku sportów biegowych decydujące mogą okazać się takie aspekty jak:

– dystans
– trasa
– forma biegacza
– klimat
– pogoda
– warunki atmosferyczne

Dystans przede wszystkim dotyczy biegów wysokiej rangi. Chodzi tutaj o starty, które odbywają się na zawodach lekkoatletycznych. W przypadku startów na Olimpiadzie czy na mityngach są zawodnicy, którzy charakteryzują się świetnym sprintem i zdecydowanie lepiej poradzą sobie na krótkich dystansach, a więc mają znacznie większą szansę na wygranie biegu na 100 metrów, a każdy kolejnym metr może oddalać ich od wygranej.

Trasa jest istotna szczególnie w przypadku maratonów, czy biegów ekstremalnych. Decydująca może się okazać, chociażby liczba podbiegów, które występują na trasie. Niektórzy zawodnicy zdecydowanie lepiej sobie poradzą na trasie o trudnych i specyficznych warunkach a innym może zwyczajnie pójść z tym znacznie gorzej.  

Jeśli odpowiednio przeanalizujesz konkretnych biegaczy, jesteś w stanie przechytrzyć bukmachera.

Warunki atmosferyczne odgrywają także ważną rolę. Przede wszystkim chodzi o sytuację, w której podczas biegu start może odbywać się w temperaturze +30 stopni, a innym razem w okolicach 15. 

W wyższych temperaturach lepiej poradzą sobie zawodnicy, którzy są przygotowani do takich warunków atmosferycznych, czyli na przykład zawodnicy z cieplejszych zakątków świata. Można założyć, że sportowcy z takiego krajów, jak chociażby Polska, znacznie lepiej odnajdą się w temperaturze w okolicach 15 stopni. 

Jakie są zakłady bukmacherskie dostępne w sportach biegowych?

Jakie bukmacherzy oferują zakłady bukmacherskie na sporty biegowe? Przede wszystkim jest to możliwość obstawiania, kto wygra w konkretnym wyścigu. Otrzymujesz wszystkie kursy na zawodników i na podstawie propozycji od bukmachera możesz spróbować oszacować, jak oceniane są szanse poszczególnych biegaczy. 

Ciekawą propozycją, która coraz częściej się pojawia, są pojedynki Head to Head, czyli rywalizacja pomiędzy dwoma wskazanymi zawodnikami. W takim przypadku rywalizacja odbywa się tylko pomiędzy wskazaną dwójką na twoim kuponie i nie ma znaczenia, kto wygra w całym wyścigu, tylko to, kto z nich przybędzie szybciej na metę. 

W ofercie zakładów bukmacherskich pojawiają się również zakłady związane z najlepszym czasem okrążenia. Dostępne są także kursy związane z pobiciem rekordu świata, czy też rekordu konkretnej trasy.

Zakłady bukmacherskie Betfan stale rozszerza swoje oferty, aby gracze otrzymywali coraz więcej nowych opcji.

Jak obstawiać sporty biegowe?

Warto śledzić poszczególne dyscypliny, jak maratony, czy też biegi lekkoatletyczne, aby zdobyć wiedzę, którą można porównać z ofertą przygotowaną przez zakłady bukmacherskie. 

Przy obstawianiu warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak dystans, trasa, aktualna forma zawodnika oraz fakt, czy nie jest może świeżo po kontuzji.  

Dodatkowo warto zajrzeć w statystyki, które mogą pokazać, jak radził sobie konkretny zawodnik na danej trasie w ostatnich latach.

Jeśli zamierzasz obstawiać rekord świata, to zwróć uwagę na przeliczniki związane z warunkami atmosferycznymi na przykład wiatrem i jego kierunkiem, ponieważ z reguły jest to decydujący aspekt, jeśli chodzi o bieg jest na poziomie walki o rekord świata czy też konkretnej imprezy. 

materiał partnera