W Konstancinie-Jeziornie pobiegli w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu

Już po raz czwarty Park Zdrojowy w Konstancinie – Jeziornie przyciągnął ponad tysiąc biegaczy, którzy oddali hołd Piotrowi Nurowskiemu – polskiemu działaczowi sportowemu i społecznemu, prezesowi PKOl w latach 2005 – 2010, zmarłemu tragicznie w katastrofie smoleńskiej.  W ramach Festiwalu Biegowego, zawodnicy wystartowali w biegu na 5 i 10 km. Odbyły się także dwa biegi dla dzieci: na 350m (5-8 lat) oraz 650 m (9-13 lat).

Sportowe zmagania na 5 km rozpoczęła rozgrzewka poprowadzona przez najszybszego na świecie biegacza Wings For Life – Bartosza Olszewskiego. Pokazał biegaczom, jak odpowiednio rozgrzać mięśnie przed biegiem w deszczu. Jako pierwszy metę biegu na 5 km przekroczył Patryk Stypułkowski z czasem 15 min i 21 sek. Kilka sekund po nim na mecie pojawił się Florian Pyszel (15:32). Na trzecim stopniu podium uplasował się Rafał Stankowski (17:26). Wśród pań najszybsza była Emila Mazek z czasem 18:30, za nią Justyna Grzywaczewska (19:02), a jako trzecia Joanna Cibicka (19:43).

Następnie odbył się bieg na 10 km, w którym wystartowali goście specjalni – Norbert Noras Dąbrowski oraz Robert Korzeniowski. Zwycięzcą tego biegu został Krzysztof Wasiewicz z czasem 30:51. Jako drugi linię mety przekroczył zawodnik z Ukrainy – Paweł Vareckyi (31:49). Trzecie miejsce należało do Mateusza Barana (32:57). Najszybsza wśród kobiet była reprezentantka Ukrainy – Valentyna Kiliarska (35:55). Na drugim miejscu uplasowała się Anna Łapińska z wynikiem 36:19. Na trzecim stopniu podium stanęła także reprezentantka Ukrainy – Olena Popova (37:01).

Chwilę po południu wystartowały biegi dla dzieci na dystansach 650 m (starsza grupa wiekowa – 9-13 lat) raz. 350 m (5-8 lat). Zaangażowanie, jakie najmłodsi zawodnicy włożyli w pokonywany dystans zostało nagrodzone medalami oraz wsparciem kibiców. Na trzech najszybszych chłopców i trzy najszybsze dziewczynki w każdej kategorii wiekowej czekały nagrody i puchary od sponsorów wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają na kolejne wydarzenia, które odbędą się we wrześniu – Królewski Festiwal Biegowy w Warszawa – Wilanów oraz Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego. Ten pierwszy będzie możliwością sprawdzenia umiejętności w biegach na 5, 10 km oraz w półmaratonie. Drugi zaś – bieg dla każdego – biegacze sami wybierają dystans i godzinę startu.