6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton na biało-czerwono

Organizator 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu przedstawił wzór koszulek technicznych, w których 16 czerwca ponad 12 tysięcy zawodników wybiegnie na ulice stolicy Dolnego Śląska. Kolorystyka koszulek jest biało-czerwona, co wynika stąd, że impreza będzie częścią wrocławskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  

PKO Nocny Wrocław Półmaraton to impreza ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem biegaczy, którzy ze względu na panujący klimat biegu, świetną organizację i możliwość nocnego zwiedzania Wrocławia, bardzo chętnie przyjeżdżają do tego miasta.

W efekcie ogromnego zainteresowania biegiem w ubiegłych latach, organizatorzy postanowili zwiększyć limit startujących uczestników o 1 000 osób i w 6. PKO Nocny Wrocław Półmaratonie pobiegnie 12 tysięcy zawodników. – Nie do końca chcemy ścigać się z innymi biegami pod względem frekwencji. Być może w przyszłości będziemy starali się zwiększać frekwencję małymi krokami, ale żeby nie działo się to kosztem jakości – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu, organizator 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

Rekordowe zainteresowanie biegaczy wrocławskim półmaratonem z pewnością wynika z jego wyjątkowości. To jedyny w Polsce bieg na tym dystansie, odbywający się nocną porą, po efektownie oświetlonym Wrocławiu. Trasa celowo poprowadzona jest przez interesujące miejsca mające swój wyjątkowy klimat: Most Grunwaldzki, Rynek czy Ostrów Tumski. Tak jak w latach ubiegłych, utworzona zostanie tzw. grupa turystyczna, w której biegnących  uczestników nie interesuje bicie rekordów, ale opowieści o zabytkach i najciekawszych miejscach Wrocławia, przekazywane przez pacemakera – przewodnika. 

Na mecie zawodnicy 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu otrzymają medale z wizerunkami krasnali w jaskrawych, zielonych spodniach – dzwonach, z brodą ułożoną w charakterystyczne afro. Kolor spodni został ustalony w głosowaniu, które odbyło się na Facebooku.

W ubiegłym roku koszulki na tym biegu były w kolorze czarnym. W tym roku obowiązywać będą barwy Polski i jak zapowiadają organizatorzy taka sama kolorystyka i opisy pojawią się na trykotach uczestników wrześniowego 36. PKO Wrocław Maratonu. Podobnie jak w poprzednich latach koszulki techniczne dla zawodników dostarczy marka 4F.