Runmageddon ruszy na Kaukaz w sile siedemdziesięciu uczestników. Wśród nich Katarzyna Glinka

3 października ponad siedemdziesięciu uczestników stanie na starcie Runmageddonu Kaukaz, któremu bliżej do biegu ultra, niż tradycyjnych zawodów OCR. Rywalizacja odbywać się będzie w trzech formułach: 50 i 100 kilometrów z przeszkodami oraz 100 kilometrów bez przeszkód. Podjęcie kaukaskiego wyzwania wymagało odwagi i… sporego budżetu, bo ceny pakietów startowych zaczynały się od około 5600 złotych i sięgały nawet 6900 złotych, w zależności od terminu wpłaty i ewentualnego wcześniejszego wykupienia vouchera.

– Zdobycie Kaukazu będzie z pewnością kondycyjnym wyczynem. Duża liczba podbiegów, trudny teren i jak to w górach, nieprzewidywalna pogoda. Tym bardziej gratuluję wszystkim, że zdecydowali się na start i, że tak jak my w Runmageddonie są żądni nowych, ekstremalnych wyzwań. Cieszy nas też fakt, że mamy coraz więcej startujących w Runmageddonie Global. W evencie na Saharze wystartowały 44 osoby, a przy Kaukazie mamy już 72. Chcemy zachęcać do startów poza granicami Polski coraz większą grupę osób i pokazywać im, że niemożliwe staje się możliwe.- mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Na lini startu Runmageddonu Kaukaz stanie 60 mężczyzn i 12 kobiet, a wśród nich sportowcy, właściciele firm, managerowie, trenerzy. Dla niektórych których Gruzja nie będzie pierwszym zagranicznym biegiem. Wyzwanie zdecydowała się podjąć także polska aktorka teatralna i filmowa, Katarzyna Glinka, która swoją przygodę z ekstremalnym biegiem zaczęła w maju tego roku, podczas polskiej edycji w Garnizonie Modlin.  Przebiegnie po gruzińskich górach 50 kilometrów.

Runmageddon Kaukaz

– Runmageddon faktycznie wciąga. Stawia wyzwania i daję satysfakcję. Odkrywa nasze mocne strony. Czy się boję? Oczywiście, że trochę tak. Uczucie ekscytacji miesza się  z obawą, tylko to pierwsze jest silniejsze. Wiem, że będzie to przygoda życia, która da mi mnóstwo pozytywnej energii, choć pewnie najpierw będę musiała po niej nieco odpocząć. – żartuje Katarzyna Glinka.

Oficjalny patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Gruzji. 22 września zwodnicy spotkali się w Warszawie razem z organizatorem i Ambasadorem Gruzji. Otrzymali pakiety startowe oraz komplet szczegółowych informacji na temat Runmageddonu Kaukaz.

Wyprawa rozpocznie się 3 października i potrwa 5 dni.

red na podstawie materiału prasowego